چهارشنبه 15 مرداد 1399

حجت‌الاسلام طاهری: تولیدات فرهنگی و هنری باید ناظر به مسائل اجتماعی باشد

 حجت‌الاسلام طاهری
    -     کد خبر: 11466
    -     تاريخ انتشار : 1399/4/17|13:51
سرویس : استانها
مدیرکل اداره کل تبیلغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: بررسی و شناسایی اولویت‌های حال حاضر جامعه برای پرداخت فرهنکی و هنری از واجبات است و تولیدات فرهنگی و هنری باید ناظر به مسائل اجتماعی باشد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حجت‌الاسلام مهدی طاهری در نشست مشترک حوزه هنری انقلاب اسلامی و اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری پیرامون رایزنی و هم‌اندیشی جهت انجام یک برنامه عملیاتی مشترک با همکاری دو سازمان عنوان کرد: هنر انقلاب اسلامی هنری جوشیده از دل مردم و برای مردم است و شناخت مسیر و بصیرت حرکت در صراط مستقیم نیازمند تمرکز و دقت و شناخت جریان‌های فرهنگی و هنری است.

وی افزود: لحاظ پیوست اجتماعی در فعالیت‌های فرهنگی و هنری امروزه یکی از مطالبات جدی همه دلسوزان عرصه فرهنگی و هنری در نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

طاهری ادامه داد: هنر امروزه باید در خدمت تحقق و برجسته‌سازی آرمان‌ها و ارزش‌ها باشد و هنر انقلاب و هنرمند انقلابی کسی است که در هر لحظه و همه حال آماده به خدمت و هوشیار است.

مدیرکل اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: حوزه هنری انقلاب اسلامی محصول انقلاب است و بی‌شک خدمات فراوانی را نیز در جهت رشد و تعمیق ارزش‌ها و باورهای انقلابی در سطح ملی و استانی داشته است.

وی افزود: حوزه هنری مکان حضور و حمایت از هنرمندان معتقد و باورمند به ارزش‌های دینی و انقلابی است و می‌بایست در خط مقدم تأثیر باشد.

حجت‌الاسلام طاهری اظهار داشت: وقتی یک اثر هنری می‌تواند یک جریان عظیم اجتماعی ایجاد کند می‌بایست از این فرصت و امکان ارزشمند در عرصه‌های مختلف بهره جست.

مدیرکل اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: یک اقدام عملیاتی مشترک می‌تواند مقدمه‌ای مؤثر و مفید برای اقدامات آینده باشد. تلاش خواهیم کرد با همراهی و همکاری حوزه هنری و اداره کل تبلیغات اسلامی فصل مشترکی از فعالیت‌های تأثیرگذار در جامعه را آغاز کنیم و ضمن بهره‌برداری از تجربه‌های گذشته نگاهی رو به آینده داشته  باشیم.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی نیز در این نشست مشترک گفت: حوزه هنری استان به عنوان یک نهاد فرهنگی و البته متمرکز بر هنر استان تمام تلاش و همت خود را برای تولید آثار و برنامه‌های فاخر گذاشته و تاکنون در رشته‌های مختلف نیز موفق به تولید برنامه‌ها و آثار هنری ارزشمند و موفق شده است.

حجت‌الله شیروانی افزود: رویکرد تولید و فعالیت در حوزه هنری تحکیم و تعمیق ارزش‌ها، اخلاق‌محوری، اصول و باورهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، تحکیم هویت ملی و توجه به هویت بومی و محلی استان و البته حمایت از هنرمندان در این راستا بوده و هست.

وی هنرمندان استان را یکی از اقشار پیشتاز در مشارکت در حل مسائل و معضلات اجتماعی دانست و گفت: در کار فرهنگی و هنری همیشه در پی ایجاد فضا و شرایطی بوده‌ایم که ضمن پرهیز از شتابزدگی و تعجیل منجر به خطا از مسائل و اولویت‌های روز جامعه غافل نشویم.

شیروانی افزود: در کنار سایر واحدهای فعال حوزه هنری، واحد فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری مصمم به فعالیت بیشتر و گستردن چتر حمایتی خود از پژوهشگران، راویان و فعالین این عرصه جهت روایت و بازروایی برهه‌های حساس تاریخ معاصر ایران بالاخص انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است.

گفتنی است در این نشست مشترک که با حضور مدیران و کارشناسان حوزه هنری انقلاب اسلامی و اداره کل تبلیغات اسلامی در حوزه هنری برگزار شد هر دو سازمان برای برگزاری برنامه‌های مشترک و آثار تولیدی مشترک بحث و گفت‌وگو کردند.

انتهای پیام/
 

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال