پنج شنبه 16 مرداد 1399

برگزاری جلسه کارگروه نمایشنامه‌نویسان حوزه هنری خراسان شمالی

جلسه کارگروه نمایشنامه‌نویسان حوزه هنری خراسان شمالی
    -     کد خبر: 11462
    -     تاريخ انتشار : 1399/4/16|17:15
سرویس : استانها
نخستین جلسه کارگروه نمایشنامه‌نویسان حوزه هنری خراسان شمالی بعد از برداشتن محدودیت‌هایی کرونایی به‌صورت حضوری در محل سالن اجتماعات سوره حوزه هنری استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در این جلسه که جمعی از هنرمندان و علاقه‌مندان به نگارش نمایشنامه حضور داشتند اثر نمایشی «خاکستر سرد» نوشته علی سعادتی نقد و بررسی شد.

مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری خراسان شمالی در این جلسه گفت: نمایشنامه به مثابه یک ساختمان و دیالوگ همانند آجرهای به کار رفته در این ساختمان است، و در نگارش آن ایده و سوژه اصلی نقش مهمی دارد و باید در پرداخت موضوع دقت لازم صورت گیرد.

سید مهدی کشمیری افزود: نمایشنامه «خاکستر سرد» روایت فرماندهی جنگجو و جنگ‌طلب است که به‌واسطه کشورگشایی تمام سربازان را به کام مرگ کشانده و نسل بشر را در خطر نابودی قرار داده است.

وی ضمن بیان این مسئله که شخصیت‌پردازی یکی از مهمترین موارد لازم در نگارش نمایشنامه است، عنوان کرد: کدهای هویتی تمام ‌کاراکترهای نمایشنامه نشانگر ابعاد شخصیتی آن‌هاست، اما در نمایشنامه «خاکستر سرد» به این مهم توجه کافی نشده است.

در ادامه جلسه علاقه‌مندان به بیان دیدگاه و نظرات خود نسبت به نمایشنامه پرداخته و عقاید خود را بیان کردند.

لازم به ذکر است جلسه بعدی کارگروه نمایشنامه‌نویسان حوزه هنری خراسان شمالی با موضوع نقد و بررسی نمایشنامه «مرثیه» نوشته حسین شاددل برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال