پنج شنبه 16 مرداد 1399

پیش‌بینی ۵۸ عنوان برنامه برای سه ماهه دوم در حوزه هنری اردبیل

سعید دست افشان
    -     کد خبر: 11460
    -     تاريخ انتشار : 1399/4/16|14:57
سرویس : استانها
رئیس اداره طرح و برنامه حوزه هنری استان اردبیل، از ۵۸ عنوان برنامه در سه ماهه دوم سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، سعید دست‌افشان رئیس اداره طرح و برنامه حوزه هنری استان اردبیل عنوان کرد: برای سه ماهه نخست سال ۹۹ با لحاظ شرایط به وجود آمده، ۶۳ عنوان برنامه با قابلیت اجرا در فضای مجازی پیش‌بینی شده بود که از این تعداد ۵۳ عنوان برگزار شد.

دست‌افشان اظهار داشت: برای سه ماهه دوم سال هم ۵۸ عنوان برنامه در واحدهای مختلف پیش‌بینی شده است که با توجه به ادامه‌دار شدن شرایط، اغلب این برنامه‌ها هم قابلیت اجرا در فضای مجازی را دارند.

رئیس اداره طرح و برنامه حوزه هنری استان اردبیل در اشاره به اهم این برنامه‌ها افزود: برگزاری چهارمین همایش شعر آیینی، برگزاری نشست‌های تخصصی داستان کودک، داستان ترکی، بررسی تعامل داستان و فیلم‌نامه، سلسله نشست‌های عرفان و هنر، کارگاه از ایده تا فیلم‌نامه، جشنواره فیلم و فیلم‌نامه‌نویسی «همدلی و سلامت» بخشی از این برنامه‌ها است.

وی اظهار داشت: اجرای سلسله برنامه‌های «یک فیلم، یک فیلم‌ساز»، برگزاری نمایشگاه‌های مجازی با موضوع دهه کرامت، حجاب و عفاف و محرم و برگزاری میزگرد «ارتباط هنر و رسانه» بخش دیگری از این برنامه‌هاست.

دست‌افشان گفت: بیشتر برنامه‌های سه ماهه دوم با رویکرد تولیدی پیش‌بینی شده است. از جمله می‌توان به تولید ۵ قطعه موسیقی آیینی با مضمون عاشورا، تولید نمایش «انجیر آغاجی»، تولید نمایش به سبک نقالی‌خوانی، ورک‌شاپ حجاب و عفاف و تولید چند عنوان کتاب اشاره کرد.

رئیس اداره طرح و برنامه حوزه هنری استان اردبیل اضافه کرد: در کنار پیش‌بینی این تعداد برنامه برای سه ماهه دوم، حوزه هنری در برگزاری برنامه‌های سایر سازمان‌ها هم مشارکت کرده است. جشنواره استانی حبیب و جایزه ادبی یوسف از شاخص‌ترین برنامه‌های مشارکتی حوزه هنری استان اردبیل در سه ماهه دوم سال ۹۹ است.

دست‌افشان ابراز امیدواری کرد در آینده‌ای نزدیک مشکلات به وجود آمده به‌دلیل شیوع ویروس کرونا مرتفع شود تا حوزه هنری بتواند برنامه‌های خود را به صورت فیزیکی و حضوری انجام دهد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال