پنج شنبه 16 مرداد 1399

پارسایی‌فر: هنری که پیام دارد، ماندگار است

نشست تقدیر از عوامل نماهنگ «کرونای اِدبار»
    -     کد خبر: 11459
    -     تاريخ انتشار : 1399/4/16|14:57
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری بوشهر در نشست تقدیر از عوامل نماهنگ «کرونای اِدبار» گفت: هنر ماندگار، هنری تحول‌خواه، دارای پیام و متعهد به حقیقت است.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان بوشهر، امید پارسایی‌فر در نشست تقدیر از عوامل نماهنگ «کرونای اِدبار» با اشاره به فضایی که بیماری همه گیر کرونا در کشور ایجاد کرده است، عنوان کرد: نماهنگ «کرونای اِدبار» تلاشی برای بهتر کردن حال جامعه به سمت نشاط، خودباوری، امیدواری و گذر از بیماری همه گیر کرونا است.

وی افزود: اینکه جمعی از هنرمندان احساس تکلیف کرده و به صورت خودجوش برای تولید این نماهنگ و بهتر شدن روحیه مردم اقدام کردند کاری شایسته بود که تولید بیشتر چنین آثاری با توجه به بازخورد خوب مردمی در استان بوشهر باید جدی گرفته شود.

پارسایی‌فر با بیان اینکه هنر باید در راستای نشاط‌افزایی و انبساط روحی جامعه، پویایی داشته باشد، خاطرنشان کرد: اگر هنرمندان همّت کنند و بخواهند در راستای معیارهای سبک زندگی ایرانی و اسلامی، تولید اثر کنند، قطعا نتیجه می گیرند.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره اهمیت تحول در انقلاب اسلامی عنوان کرد: تحول‌خواهی در هنر معاصر، متناسب با گام دوم انقلاب، دارای ضرورتی جدی است.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان بوشهر با اشاره به هنر متعهد به حقیقت گفت: هنر متعهد به حقیقت، روح جامعه را صیقل می دهد و هر جا که ما و هنرمندانمان بر پایه هنر متعهد به حقیقت در سینما، تئاتر، موسیقی، ادبیات و هنرهای تجسمی  گام برداشته‌ایم، نتیجه گرفته‌ایم.

پارسایی‌فر با بیان اینکه هنرمندی که به دنبال حال خوب روح و جسم افراد جامعه است، باید تحول‌خواه باشد، تأکید کرد: هنر تحول‌خواه، هنری است که پیام عمیق دارد و متعهد به حقیقت است.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره مجازی هنری مانند «بندرنشینان خلیج فارس»، که با همت هنرمندانی چون حسین کشتکار و مشارکت حوزه هنری و کانون مساجد استان برگزار شد، اظهار داشت: این جشنواره با هدف کشف استعدادهای جوان در بخش‌های قرآنی، شعر، شروه‌خوانی و مداحی برگزار شد که این نتایج نشان از ظرفیت بالای دینی، فرهنگی و هنری استان در نسل جوان دارد.

شایان ذکر است، حدود ۷۰ اثر هنری در جشنواره «بندرنشینان خلیج فارس»، دریافت شد و پس از داوری ۹ اثر به عنوان برگزیده معرفی و تقدیر شد.

گفتنی است نماهنگ «کرونای اِدبار»، تولید حوزه هنری انقلاب اسلامی استان بوشهر به کارگردانی مهدی انصاری و امین چاه‌شوری است که اصغر قربانی به عنوان شاعر، احمدرضا قربانی و محسن مکاری خوانندگان و بازیگران آن و تنظیم موسیقی کاری از نوذر سعادتپور است.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال