پنج شنبه 16 مرداد 1399
در تماشاخانه مهر حوزه هنری

اختتامیه پویش «نامه‌ای به سردار آسمانی» برگزار می‌شود

حجت الله ناظری
    -     کد خبر: 11452
    -     تاريخ انتشار : 1399/4/15|12:13
سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان، از برگزاری اختتامیه پویش «نامه‌ای به سردار آسمانی» در روز چهارشنبه ۱۸ تیرماه ساعت ۱۱ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حجت‌الله ناظری با بیان این مطلب گفت: شهادت مظلومانه سردار سرافراز اسلام، سرباز ولایت و یاور امت، سپهبد حاج قاسم سلیمانی موجب تأسف و حسرت عمیق تمام آزادی‌خواهان ایران و جهان شد و این ترور ناجوانمردانه، ایران را آکنده از اندوه و خشم کرد.

وی افزود: روح پرفتوح شهید سردار سلیمانی همچون دوره حیات او برای امت اسلامی مایه برکت است و موجب وحدت و انسجام بیشتر در جامعه ما شده و احساسات ضداستکباری ملت‌های منطقه را بیش از پیش برانگیخته است.

سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان ادامه داد: پس از ترور ناجوانمردانه سردار رشید اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به دست دولت تروریست آمریکا، بلافاصله حوزه هنری کودک و نوجوان در راستای وظایف ذاتی خود اقدام به طراحی و اجرای پویش «نامه‌ای به سردار آسمانی» در گستره ملی و در قالب فراخوان دلنوشته‌های گروه‌های سنی کودک و نوجوان نمود که الحمدلله با استقبال خوب مخاطبان همراه شد.

ناظری با بیان این مطلب که از سراسر کشور دلنوشته‌ها و حرف‌های کودکان و نوجوانان خطاب به قهرمان بزرگ مقاومت اسلامی به دبیرخانه پویش ارسال شد، گفت: بیشترین آثار مربوط به کودکان استان‌های تهران، کرمان، تبریز و خراسان رضوی بود.

وی افزود: یکی از دغدغه‌های برگزارکنندگان این پویش رسیدن به آثاری بود که توسط مخاطب اصلی کودک و نوجوان نوشته شده باشد تا طعم نوشتن دلنوشته‌های واقعی کودک و نوجوان چشیده شود. فلذا با حضور در مکان‌هایی که مخاطب کودک و نوجوان متناسب با شأن سردار دل‌ها وجود داشت دسترسی به دلنوشته‌های اصیل ایجاد شد.

سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان با اعلام این مطلب که دبیرخانه پویش تا پایان بهمن‌ماه ۱۳۹۸ اقدام به جمع آوری دلنوشته‌های کودکان و نوجوان کرد، گفت: پس از داوری مقدماتی ۶۳۸ اثر رسیده به پویش نامه‌ای به سردار آسمانی آغاز و ۷۷ اثر به بخش داوری نهایی راه پیدا کردند. این آثار ویژه گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال بود، ضمن اینکه نگارنده ۵۲ اثر دختران و ۲۵ اثر پسران بودند.

ناظری با اشاره به داوران گفت: مصطفی رحمان‌دوست شاعر، نویسنده و مترجم کتاب‌‌های کودک و نوجوان، عباس محمدی مدیر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری سازمان تبلیغات و زینب سلیمانی فرزند شهید حاج قاسم سلیمانی، داوری نهایی آثار را برعهده داشتند.

سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان در خاتمه گفت: برگزیدگان نهایی این پویش طی مراسمی با حضور  رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات، و جمعی از مقامات لشکری و کشوری روز چهارشنبه ۱۸ تیرماه همزمان با «روز ملی ادبیات کودک و نوجوان» معرفی و جوایز آنان اهداء خواهد شد. همچنین برترین آثار این پویش در قالب یک مجموعه کتاب منتشر می‌شود.

انتهای پیام/

 

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال