شنبه 18 مرداد 1399

محفل نگارگران مازندران برگزار شد

 نشست هم‌اندیشی نگارگری مازندران
    -     کد خبر: 11445
    -     تاريخ انتشار : 1399/4/14|16:50
سرویس : استانها
با حضور جمعی از نگارگران پیشکسوت مازندران نشست هم‌اندیشی نگارگری در حوزه هنری استان برپا شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، پنجشنبه ۱۲ تیرماه با حضور جمعی از نگارگران استان مازندران و مسئولان حوزه هنری، نشست هم‌اندیشی فعالان نگارگری برگزار شد.

گفتنی است در این محفل که ۲۰ تن از هنرمندان استان حضور داشتند، تشکیل انجمن نگارگری، توسعه فعالیت‌های این گروه و همچنین تولید آثار ماندگار به‌عنوان بحث‌های محوری مطرح شد.

رئیس حوزه هنری مازندران در ابتدای این نشست با ابراز خرسندی از حضور نگارگران استان در این مرکز نقش این هنر را در تفکر اسلامی ویژه برشمرد و گفت: نگارگری در سرزمین ما همواره با عنوان یکی از شاخه‌های هنر اسلامی و زمینه تجلی حقیقت و معارف الهی شناخته می‌شد و این خود نشان‌دهنده جایگاه این هنر است.

مهدی معصومی‌گرجی ابراز امیدواری کرد که حوزه هنری مازندران بتواند میزبان و مأمن شایسته‌ای برای نگارگران استان باشد تا تولیدات فاخری از این جریان به جامعه ارائه شود.

وی همچنین ضمن قدردانی از واحد هنرهای تجسمی جهت جذب همکاری با هنرمندان برجسته استان و ترتیب چنین نشست‌هایی گفت: تمام نیروی خود را در سال ۹۹ به‌کار می‌بندیم تا بتوانیم مجموعه‌ای از آثار نگارگری هنرمندان برجسته استان را به‌چاپ برسانیم.

شایان ذکر است که نشست نگارگران مازندران، برای اولین بار در حوزه هنری استان با رویکرد تولید و اجرای برنامه‌های مشترک با این مرکز شکل گرفت.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال