شنبه 18 مرداد 1399

تقدیر از برگزیدگان بوشهری در جشنواره نقالی و شاهنامه‌خوانی «نقشا»

تقدیر از برگزیدگان بوشهری در جشنواره نقالی و شاهنامه خوانی «نقشا»
    -     کد خبر: 11441
    -     تاريخ انتشار : 1399/4/14|16:05
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری بوشهر، از دو هنرمند نقال بوشهری که در بخش کودک و نوجوان جشنواره نقالی و شاهنامه‌خوانی «نقشا» موفق به کسب مقام برگزیده شدند، تقدیر کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، امید پارسایی‌فر روز چهارشنبه ۱۱ تیرماه در سالن اجتماعات حوزه هنری استان بوشهر ضمن تقدیر از آرش ملکی‌وند و نیوشا تنگسیری هنرمندان نقال بوشهری، عنوان کرد: امید است فعالیت این هنرمندان در حوزه هنری استان بوشهر ادامه داشته باشد و با همکاری واحدهای موسیقی و نمایش تولیدات بیشتری انجام شود.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره «نقشا» توسط حوزه هنری انقلاب اسلامی کشور برگزار شده بود، اظهار داشت: حوزه هنری استان بوشهر نیز در سال گذشته اولین جشنواره نقالی و جنگنامه‌خوانی را در سطح استان برگزار کرد که در سال جاری نیز دومین جشنواره برگزار خواهد شد.

پارسایی‌فر با اشاره به اجرای نقالی حماسی توسط آرش ملکی بیان کرد: موضوعات متعددی چون اهل بیت عصمت و طهارت، شهدای انقلاب و دفاع مقدس، مدافعین حرم، داستان‌های اصیل ادبیات کهن فارسی همچون شاهنامه و... وجود دارد که می‌توان با توجه به منابع موجود نقالی‌های ویژه ای تولید کرد و به فرهنگ جامعه کمک کرد.

وی با اشاره به فعالیت‌های نیوشا تنگسیری خاطرنشان کرد: در استان، زنان حماسه‌آفرین زیادی وجود داشته است، از جمله زنان حماسه‌آفرین «لُرده»، زنانی که همراه با شهید رئیسعلی دلواری جنگیدند، مادران شهیدی که جوانان خود را به جبهه فرستادند، یا زنانی که در شرایط کنونی مدافعین سلامت جامعه هستند، بنابراین جای کار برای نقالی زیاد است.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال