پنج شنبه 16 مرداد 1399

اکران فیلم «۱- هیچ» در جشنواره فیلم منطقه‌ای صبا

فیلم ۱ هیچ
    -     کد خبر: 11433
    -     تاريخ انتشار : 1399/4/11|15:36
سرویس : استانها
فیلم «۱ ـ هیچ» تولید واحد هنرهای تصویری حوزه هنری خوزستان در ژانر اجتماعی و موضوع آن آسیب‌شناسی مسئله خاک و بحران محیط زیست و شاخه‌های منشعب از آن است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، علی حیاتی مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری خوزستان، از اکران فیلم «۱- هیچ» در جشنواره فیلم منطقه‌ای صبا خبر داد و عنوان کرد: این فیلم به کارگردانی مسلم آقاکوچک‌زاده و تهیه‌کنندگی واحد هنرهای تصویری حوزه هنری خوزستان تولید شده است.

وی با اشاره به اینکه جشنواره منطقه‌ای فیلم کوتاه ۱۲۰ ثانیه‌ای صبا با حضور آثار فیلم‌سازانی از استان‌های قزوین، همدان، البرز، مرکزی و قم برگزار شد افزود: در این جشنواره که به میزبانی شهرستان ساوه برگزار شد، از بین ۶۱ اثر رسیده به دبیرخانه، ۲۱ اثر در بخش داستانی و مستند به مرحله اکران رسیدند.

وی با بیان اینکه موضوع این جشنواره نفی خشونت است تصریح کرد: «۱ ـ هیچ» فیلمی است در ژانر اجتماعی و موضوع آن آسیب‌شناسی مسئله خاک و بحران محیط زیست و شاخه‌های منشعب از آن است و به مسائلی همچون مسئله‌ فقر، خشونت و نزاع خیابانی و... اشاره دارد.

حیاتی عنوان کرد: در این فیلم دو پسر بچه در زمین‌های خاکی جنوب کشور در یک روز خاکی در حال بازی فوتبال هستند و تلاش می‌کنند که برنده‌ بازی باشند تا اینکه یک ضربه پنالتی به سود یکی از آن‌ها اعلام می‌شود.
 
این فیلم به کارگردانی مسلم آقاکوچک‌زاده و ایفای نقش سهیل نجارنژاد، حمید حیاتی و با تصویربرداری عباس جان‌احمدی، دستیار تصویر عادل کعبی، تدوین کوردمان پویش، جلوه‌های ویژه مهرداد فخرپور، صداگذاری حسین شعبانی، تیتراژ محمدرضا بابادی و عکاسی مسلم آقاکوچک‌زاده است.

این جشنواره با موضوع نفی خشونت برگزار شد که با توجه به شرایط امروز اقدامی ضروری برای بازگرداندن لطفات و مهربانی به جامعه تلقی می‌شود.

جشنواره فیلم‌های ۱۲۰ ثانیه‌ای صبا در ساوه، جهشی بلند برای تولید آثار فاخرتر و زمینه‌ای برای معرفی سینماگران و کارگردانان بزرگ به جامعه هنری کشور است.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال