پنج شنبه 16 مرداد 1399

برگزاری کارگاه گرافیک «حقوق بی بشر» در حوزه هنری آذربایجان‌شرقی

برگزاری کارگاه گرافیک «حقوق بی بشر» در حوزه هنری آذربایجان‌شرقی
    -     کد خبر: 11432
    -     تاريخ انتشار : 1399/4/11|11:57
سرویس : استانها
همزمان با هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی، کارگاه گرافیک «حقوق بی بشر» توسط حوزه هنری آذربایجان‌شرقی و با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، سیدمحمدحسین بلاغی، رئیس حوزه هنری استان با بیان این مطلب اظهار کرد: کارگاه طراحی پوستر «حقوق بی بشر» توسط حوزه هنری آذربایجان‌شرقی و با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی استان سه‌شنبه ۱۰ تیرماه در سالن جلسات حوزه هنری استان برگزار شد.

وی افزود: در این کارگاه که به سرپرستی استاد مجید دلدوزی و با حضور ۱۰ تن از گرافیست‌های برجسته استان برگزار شد، طرح‌های فاخری در خصوص «حقوق بشر آمریکایی» طراحی شد.

رئیس حوزه هنری استان همچنین ادامه داد: این کارگاه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد ملی پیشگیری کرونا برگزار شد و در پایان از گرافیست‌های برجسته استان تجلیل و قدردانی شد.

گفتنی است، این کارگاه روز سه‌شنبه ۱۰ تیرماه از ساعت ۹ تا ۱۷ در محل حوزه هنری استان برگزار شد و آثار برگزیده در جشنواره هنری استانی و ملی شرکت داده می‌شود و برخی از آثار منتخب، در صورت حصول شرایط، در سطح شهر در قالب بنر و لایت باکس چاپ می‌شود.

زبان گویای هنر بهترین ابزار برای مطالبه‌گری از اعمال ضدبشر آمریکایی

رئیس شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی نیز با حضور در این کارگاه گفت: زبان گویای هنر بهترین ابزار برای مطالبه‌گری از اعمال ضدبشر آمریکایی است.

حجت الاسلام رسول برگی با بیان اشاره به هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی اظهار کرد: در هفته فرهنگی و سیاسی واقع شده‌ایم که باید در این هفته اقدامات فرهنگی مؤثری توسط نهادهای فرهنگی و هنری و همچنین هنرمندان صورت گیرد.

وی افزود: در این راستا، گرافیست‌های جوان به دعوت حوزه هنری آذربایجان شرقی و با حضور استاد مجید دلدوزی گردهم آمدند تا در زمینه مطالبه‌گری در خصوص حقوق بشر آمریکایی و اعمال نژادپرستی این دولت، اقدامات مؤثر فرهنگی انجام دهند.

رئیس شورای هماهنگی سازمان تبلیغات استان با بیان اینکه باید در زمینه مطالبه‌گری به حق از آمریکا و دولت‌های اروپایی فعالیت‌های مطلوبی صورت گیرد، تصریح کرد: زبان گویای هنر بهترین ابزار برای مطالبه‌گری از اعمال ضدبشر آمریکایی است که ما باید از این پتانسیل به نحواحسن استفاده کرد.

وی همچنین ادامه داد: حوزه هنری استان با توجه به محدودیت‌های مادی و منابع، اقدامات بسیار ارزنده‌ای در راستای اعتلای فرهنگ استان انجام می‌دهد که در این کارگاه نیز طرح‌های با کیفیتی تولید شده است.

حجت الاسلام برگی همچنین ادامه داد: روحیه و اراده انقلابی عوامل حوزه هنری استان موجب انجام فعالیت‌های مهم فرهنگی در استان شده که از این جهت از تمامی همکاران حوزه هنری تقدیر و قدردانی می‌کنم.

هنرمندان انقلابی آماده ایفای نقش در مناسبت‌های فرهنگی هستند

همچنین سرپرست کارگاه طراحی «حقوق بی بشر» که همزمان با هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی برگزار شد، گفت: هنرمندان انقلابی آذربایجان همواره آماده حضور در فعالیت‌های فرهنگی و ملی هستند.

استاد مجید دلدوزی با بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به قرار گرفتن در هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی، هنرمندان گرافیست استان به همت حوزه هنری آذربایجان شرقی گردهم آمدند تا اعمال ضد بشری آمریکا را در قالب هنر به جامعه ارائه کنند.

وی افزود: با توجه به پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد ملی پیشگیری از کرونا، هنرمندان محدودی (10 نفر) به این کارگاه دعوت شدند و از صبح تا عصر، هر هنرمند یک یا دو پوستر جهت ارائه به مردم طراحی و تولید کردند.

سرپرست کارگاه طراحی «حقوق بی بشر» در ادامه افزود: امیدواریم کارگاه‌های این چنینی، در آینده توسط نهادهای فرهنگی و هنری استان برگزار شود تا هنرمندان انقلابی استان در راستای انجام تکلیف و دین خود به انقلاب و اسلام اقدامات مؤثری انجام دهند و این مسئله باید مورد توجه سایر مدیران فرهنگی و هنری استان قرار گیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال