پنج شنبه 16 مرداد 1399
محمدرضا شرف‌الدین:

حوزه هنری مانع انحراف سینما و هنر می‌شود

محمدرضا شرف‌الدین
    -     کد خبر: 11430
    -     تاريخ انتشار : 1399/4/11|10:47
تمرکز حوزه هنری و حمایت از تولیدات انقلابی کج‌روی‌های سینمای کشور را کنترل کرده و آرمان‌های فرهنگی و اعتقادی را پیش خواهد برد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، محمدرضا شرف‌الدین تهیه‌کننده سینما در خصوص عملکرد حوزه هنری در تولید و حمایت از فیلم‌سازان ارزشی گفت: هر نهادی سیاست‌هایی دارد که خط و مشی آن را مشخص می‌کند. حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی بار معنایی بسیاری دارد و هر کلمه از آن رویکردی تعیین کننده برای این نهاد محسوب شده و انتظاراتی را در ذهن هر فردی ایجاد می‌کند.

وی افزود: دغدغه اصلی فیلم‌سازان ارزشی و انقلابی، حرکت حوزه هنری در مسیر ریشه‌های اصلی و گفتمان انقلاب است و انتظار داریم مدیریت جدید این مجموعه فرهنگی نسبت به آن برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تری را طراحی و اجرایی کند. حمایت نهادهای فرهنگی سینمایی از دیگر فیلم‌سازان تا حدی بوده است که حوزه هنری تنها به تولیدات انقلابی اختصاص یافته و آرمان‌های مختص به خود را در پیش گیرد.

شرف‌الدین خاطرنشان کرد: انحراف تولیدات سینمایی و ورود افراد دگراندیش در سینما بیش از یک بازی نیست. این عده برخلاف تصور از حمایت‌های بسیاری برخوردارند و متاسفانه، حمایت از آن‌ها نیز ریشه‌هایی عمیق داشته و تا سفارت کشورهایی نظیر انگلیس و فرانسه پیش رفته است. بر این اساس تمرکز حوزه هنری و حمایت از تولیدات انقلابی این سطح از کج‌روی‌ها را کنترل کرده و آرمان‌های فرهنگی و اعتقادی را پیش خواهد برد.

وی عنوان کرد: رسالت حوزه هنری تولید آثار انقلابی و نهادینه کردن مفاهیم مربوط به آن است. بنابراین انتظار می‌رود به بچه مسلمان‌ها اعتماد کرده و از توانایی آن‌ها در خلق آثار حمایت شود. جریان پول‌های کثیف در اقتصاد کشور و تزریق آن به بخش هنر نیز مشکل بزرگ دیگری در سینمای ایران است و ادامه این روند بسیاری از فیلم‌سازان توانمند را از وادی فعالیت و تولید به دور کرده است. تاکید می‌کنم که مسئولان فرهنگی ما نباید نگران سینمای شبه روشنفکری و رونق آن در کشور باشند، چرا که این سینما به این زودی در کشور منهدم نخواهد شد و فعالیت‌های آن‌ها ادامه دارد. باید کمک کنیم تا آثار بچه مسلمان‌ها روی زمین نماند و باید از آن‌ها حمایت کنید.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال