شنبه 21 تیر 1399

دلشادی: دفاع مقدس اولویت اصلی فعالیت در حوزه هنری خوزستان باشد

سینا دلشادی
    -     کد خبر: 11428
    -     تاريخ انتشار : 1399/4/10|17:13
سرویس : استانها
سرپرست حوزه هنری خوزستان گفت: موضوع دفاع مقدس و پیوند آن با مضامین روز اجتماعی و زندگی مردم، باید اولویت اصلی فعالیت در حوزه هنری خوزستان باشد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، سینا دلشادی سرپرست حوزه هنری استان خوزستان با اشاره به سیاست‌ها و برنامه‌های آتی این حوزه گفت: شعار «دفاع همچنان باقی است»، تداوم و تسری فرهنگ دفاع مقدس از حوزه جنگ سخت و نظامی به جنگ نرم و فضای مجازی را دو چندان می‌کند.

دلشادی اولویت برنامه‌ریزی و فعالیت در حوزه هنری خوزستان را موضوع دفاع مقدس و پیوند آن با مضامین روز اجتماعی و زندگی مردم دانست و افزود: تمام طرح‌ها و برنامه‌های هنری اعم از تولیدی، آموزشی و... باید از یک پیوست رسانه‌ای برخوردار باشد و شرایط بازتولید مناسب برای عرضه آن‌ها در فضای مجازی در نظر گرفته شود.

وی در ادامه با اشاره به ایجاد هم‌افزایی فکری و هنری و رعایت اصل صرفه‌جویی در امور اداری و مالی تصریح کرد: برنامه‌ها و اقدامات ترکیبی باید با مشارکت چند واحد هنری انجام شود به عنوان مثال انتخاب و خوانش اشعار زنده‌یاد قیصر امین‌پور همزمان با تولید نماهنگ و برگزاری نمایشگاه خوش‌نویسی از آثار او، به‌صورت همزمان اجرا شود.

وی ادامه داد: هر واحد هنری باید یک برنامه سالانه با تراز ملی را با تمرکز بر یکی از وقایع محوری تاریخ مجاهدت‌های خطه خوزستان (از مبارزه با استعمار تا مبارزات ضداستبدادی منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و مجاهدت‌های امروز) به شکل مدون پیشنهاد دهد.

دلشادی با تأکید بر ظرفیت هنری اقوام ساکن در استان خوزستان، با عنایت ویژه به ادبیات و شعر عربی و موسیقی‌های قرآنی و ادعیه (انشاد، ابتهال، تواشیح، اذان و تلاوت قرآن کریم)، تصریح کرد: در برنامه‌های پیشنهادی باید به مفاخر، مشاهیر و نام‌آوران خوزستان در عرصه فرهنگ و هنر متعهد همچون سلمان فارسی، علی‌بن مهزیار اهوازی، دعبل خزاعی، شیخ انصاری، قیصر امین‌پور و ... توجه ویژه شود.

سرپرست حوزه هنری استان خوزستان در پایان خاطرنشان کرد: با همکاری واحدهای مختلف فرهنگی و هنری، بانک جامع اطلاعات هنرمندان استان خوزستان در رشته‌های مختلف هنری باید در فرمتی هماهنگ و قابل بهره‌برداری ثبت و ضبط شود.

 انتهای پیام/
 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال