شنبه 21 تیر 1399

مرادی: سینما آزادی بیجار به پردیس سینمایی تبدیل می‌شود

مرادی
    -     کد خبر: 11427
    -     تاريخ انتشار : 1399/4/10|16:31
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری استان کردستان از افزایش دو سالن به سینما آزادی بیجار و تبدیل آن به پردیس سینمایی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان دوشنبه 9 تیرماه در جریان بازدید از طرح توسعه سینما آزادی بیجار و حوزه هنری این شهرستان، اظهار کرد: ارتقاء زیرساخت‌های فرهنگی در سراسر استان کردستان یکی از اولویت‌های اصلی حوزه هنری است.

مرادی ادامه داد: سینما آزادی بیجار در سال 1396 به‌صورت رسمی افتتاح شد و با توجه به استقبال بسیار خوب مردم بیجار، طرح توسعه آن با حمایت مؤسسه فرهنگی بهمن سبز آغاز شده است.

رئیس حوزه هنری استان کردستان به احداث دو سالن جدید سینمایی در سینما آزادی بیجار اشاره کرد و افزود: با ایجاد این دو سالن، سینما آزادی بیجار به پردیس سینمایی ارتقاء پیدا کرده و می‌تواند خدمات بیشتری را در بخش اکران فیلم ارائه کند.

وی به افزایش سرانه صندلی‌های شهرستان اشاره کرد و گفت: با پایان این طرح، ظرفیت سالن‌های سینما به ۳۹۹ صندلی افزایش پیدا می‌کند و امکان پخش همزمان سه فیلم سینمایی در ژانرهای مختلف را خواهد داشت.

مرادی افزود: خوشبختانه روند اجرای طرح توسعه سینما آزادی بیجار مناسب است و انتظار می‌رود تا ماه آینده سالن‌های جدید افتتاح شود.

رئیس حوزه هنری کردستان در دیدار با کارکنان این دفتر تصریح کرد: تولیدمحوری در اولویت فعالیت‌های حوزه هنری قرار دارد و باید از تمام ظرفیت‌ها برای رسیدن به این هدف استفاده شود.

وی در ادامه با توجه به شیوع ویروس کرونا تاکید کرد: در چنین شرایطی باید تولید کتاب را در اولویت قرار دهیم، چراکه توجه به ادبیات پایداری در این شهرستان نیازمند توجه است.

وی در ادامه تصریح کرد: مردم شهرستان بیجار در جریان پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس حضور حماسی داشتند و این رشادت‌ها باید به نسل جوان منتقل شود. یکی از راهکارهای اصلی رسیدن به این هدف، توجه به تاریخ شفاهی و ثبت و ضبط خاطرات رزمندگان و ایثارگران است.

مرادی از آمادگی حوزه هنری کردستان برای حمایت ویژه از پروژه‌های ادبیات پایداری خبر داد و گفت: ما در این بخش محدودیتی نداریم و از تمامی فعالیت‌ها و برنامه‌های ادبیات پایداری به‌ویژه در بخش تولید و انتشار کتاب حمایت خواهیم کرد.

وی در پایان افزود: امیدوارم در سایر بخش‌ها از جمله سرود و موسیقی، نمایش، آفرینش‌های ادبی، فیلم کوتاه و هنرهای تجسمی شاهد ارائه تولیدات مناسبی از سوی حوزه هنری شهرستان بیجار باشیم.

گفتنی‌ است، در جریان این بازدید سید عبدالرضا خضری رئیس حوزه هنری شهرستان بیجار گزارشی از فعالیت‌های در دست اجرا را ارائه و از حمایت‌های ویژه حوزه هنری کردستان تقدیر کرد.

انتهای پیام/

 

 

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال