سه شنبه 6 خرداد 1399
شمشادی در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:

حوزه هنری محیطی آماده به کار و به‌دور از حواشی دارد

رضوان شمشادی
    -     کد خبر: 1140
    -     تاريخ انتشار : 1396/4/18|11:45
مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری کرمانشاه گفت: هنرمندان بسیاری خواهان فعالیت در تئاتر حوزه هنری هستند‌؛ چرا که محیط آماده به کار و به‌دور از حواشی را برای هنرمندان فراهم ساخته است.

رضوان شمشادی، مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری کرمانشاه، در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری گفت: امسال آغاز دوباره جشنواره تئاتر سوره بعد از یک سال وقفه با امید پویایی و رشد هر چه بیشتر آن است. امیدوارم بار دیگر اتفاقی موجب توقف کار جشنواره نشود. چرا که وقفه در کار جشنواره موجب آسیب به ساختار و هنرمندان در ارتباط با آن می‌شود.

شمشادی در ادامه افزود: حوزه هنری به عنوان یکی از ارکان مهم متولی تئاتر کشور و شأن و جایگاه جشنواره تئاتر سوره بیش از آن است که دستخوش تغییرات ناگهانی و توقف شود؛ چرا که این سازمان خیلی بیشتر از وظایفی که بر عهده دارد دلسوز هنر کشور و تئاتر است. حتی وزارت فرهنگ و ارشاد هم که کار اصلی تئاتر را برعهده دارد آنچنان که باید به تئاتر دلسوزانه اهمیت نمی‌دهد.

شمشادی با تاکید بر جایگاه حوزه هنری در میان هنرمندان سراسر کشور گفت: هنرمندان بسیاری خواهان فعالیت در تئاتر حوزه هنری هستند. چرا که محیط آماده به کار و به‌دور از حواشی را برای هنرمندان فراهم ساخته است. ان‌شاءالله با مدیریت خوب آقای کوروش زارعی و سایر همکاران حوزه هنری در راستای تئاتر، هنر نمایش کل کشور در تمامی استان‌ها جانی دوباره بگیرد و با انرژی و صلابت هرچه بیشتر به کار خود ادامه دهد.

وی در مورد شعار جشنواره گفت: «اخلاق برای همه» در همه مقاطع فعالیت‌های حوزه هنری بوده و جزو مبانی و اصول اولیه این سازمان است. حوزه هنری همیشه از مشاوران و مروجان اخلاق در جامعه بوده است. همچنین در تلاش است تا اخلاق را در میان همه هنرمندان کشور و به کمک همین هنرمندان در میان همه مردم نیز رواج دهد.

شمشادی با اشاره به تاثیر جشنواره تئاتر سوره در معرفی هرچه بهتر حوزه هنری به عموم مردم گفت: برگزاری جشنواره تئاتر سوره موجب معرفی هرچه بهتر حوزه هنری به عموم مردم می‌شود. خیلی‌ها تصور می‌کنند که حوزه هنری محدود به یک افکار و دنیای خاص است. در حالی که وقتی یک جشنواره تئاتر در استان‌ها و مناطق مختلف به‌ویژه در سطح کشوری و سراسری برگزار می‌شود، نمای دیگری از حوزه هنری و رسالت فرهنگی و هنری خود به مردم نشان می‌دهد. مردم تنها در این شرایط و موقعیت‌ها متوجه می‌شوند که حوزه هنری دیدگاهی بی انتها به فرهنگ و هنر جامعه دارد و خیلی گسترده‌تر از تصورات آن‌هاست.

وی در پایان افزود: امیدوارم هیچ‌گاه جشنواره تئاتر سوره متوقف نشود و ارتباط هنرمندان تئاتر با حوزه هنری همچنان حفظ و روز به روز با قوت بیشتری به کار خود ادامه دهد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال