شنبه 21 تیر 1399

داوران جشنواره تئاتر «تیرنگ» معرفی شدند

پایگاه خبری تحلیلی حوزه هنری
    -     کد خبر: 11396
    -     تاريخ انتشار : 1399/4/7|11:35
سرویس : استانها
با معرفی داوران شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بومی «تیرنگ»، رقابت نمایش‌نامه‌ها آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، دبیرخانه جشنواره تئاتر بومی تیرنگ، اسامی داوران این رویداد سراسری را اعلام کرد.

یاسر محمودی برنتی مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری مازندران و دبیر شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بومی «تیرنگ» در این باره گفت: «حسن دولت آبادی»، «سینا دلشادی» و «ایوب آقاخانی» سه داور این دوره خواهند بود.

وی افزود: از آنجا که شیوع کرونا و شرایط ایجاد شده وضعیت مبهمی را در جامعه ایجاد کرده، چندی پیش بخش اجراهای پژوهشی این جشنواره حذف شده و همزمان با برگزاری اختتامیه در مردادماه سال جاری هدایایی برای شرکت‌کنندگان این بخش ارسال خواهد شد.

محمودی برنتی همچنین با اشاره به اینکه شانزدهمین جشنواره تئاتر بومی «تیرنگ» به‌دلیل شرایط موجود فقط در بخش نمایش‌نامه برگزار می‌شود گفت: آثار رسیده به دبیرخانه برای داوران ارسال شده و تا پایان تیرماه نتیجه نهایی نیز اعلام خواهد شد.

شایان ذکر است که شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بومی «تیرنگ» توسط واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری مازندران و با محوریت موضوعی بررسی نقش مراسم آیینی مذهبی در زندگی، پرداختی به نقش انقلاب اسلامی در احیا و هویت‌بخشی آیین‌ها، روایتی نمایشی از شخصیت‌های برجسته مبارز علیه استعمار و استبداد، نقش و کارکرد آیین، بازی و سرگرمی و نمایش در تعمیق معرفت دینی و اشاعه سبک زندگی ایرانی اسلامی و همچنین افزایش روحیه امید و نشاط در جامعه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال