شنبه 21 تیر 1399
طی یادداشتی؛

ادای دین و بیان حق حمید حسام برای محسن مومنی‌شریف


مومنی حسام
    -     کد خبر: 11392
    -     تاريخ انتشار : 1399/4/6|12:42
حمید حسام یادداشتی به پاس زحمات محسن مؤمنی شریف، رئیس سابق حوزه هنری در حوزه اندیشه و آینه هنر اسلامی منتشر کرد.

پایگاه خبری حوزه هنری، حمید حسام:

این یادداشت را به قصد ادای دین و بیان حق، می‌نویسم با قلم صدق و جوهر جان برای آقا محسن که بسی مومن است و بسیار شریف.

و می‌نویسم به پاس صیقلی که در حوزه اندیشه به آینه‌ی هنر اسلامی زده است، طی یک دهه.

*آنان که تصویر تولد اندیشه و هنر را در کارگاه ذهنشان ثبت کرده اند، نیک می‌دانند که جغرافیای این ذوقکده از قیصر و سراج و سلحشور تا کمری و سرهنگی و سنگری چه میقات مبارکی آفریده و مدیریت در این سرسرای ادب و هنر، چه توش و توانی می‌طلبد. جایی که دیده‌بان بصیر و محیط انقلاب -آقا- زوایا و خبایای آن را از آثار تا صاحبان آثار، دقیق می‌بیند و می‌داند.

*مؤمنی‌شریف از تبار «رجال صدقوا» است که همواره بر پیمان «ما عاهدوا الله علیه» ثابت مانده و این سرمایه بزرگ و عقبه گرانسنگ هرگز نگذاشته که در روزمرّگی و روزمرگی بماند و یا در مسیر جاده‌های متکثر ذوقیات و هنرها و اندیشه‌ها طریق روشن را گم کند و همواره انگشتِ هدایتِ او تابلوی «هنر متعهد به حقیقت» را نشان داده است.

*محسن مؤمنی‌شریف، در میان طیف نویسندگان، هنرمندان و اندیشه‌ورزان، فرستاده‌ای بود از جنس «رسولا من انفسهم».

به همین دلیل نقشه راه درست و دقیقی برای دلالت این طیف متنوع و تاثیرگذار داشت. اقدامات او در حوزه پژوهش، تاریخ‌نگاری، گسترش نشر، بسترسازی در مسیرهای کمتر طی شده و شناسایی مقوله‌های بکر و دیده نشده و ارتباط با فرامرزها در رساندن پیام انقلاب، دفاع مقدس و مقاومت بخش‌هایی از یک دهه تلاش صادقانه و بی‌هیاهو بود.

*مردان بزرگ و تحول آفرین، در حصار کلمات نمی‌گنجند و کلمات تنها مدخلی برای ورود به باب اندیشه و عمل آنان است اما آنچه که  از خیر و صلاح و سداد برآنان گذشته است، به تمامی ثبت است و افشا می‌شود آن جا که «و ماتقدموا لانفسکم من خیر تجدوه عندالله».

گوارایش باد مزد هرآنچه که از پیش فرستاده است.

حمید حسام

1399/4/4
 

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال