پنج شنبه 19 تیر 1399

سیدین‌نیا: با هنر می‌توان دنیا را فتح کرد

باشگاه «تئاتر تجربه» قم
    -     کد خبر: 11266
    -     تاريخ انتشار : 1399/3/17|16:13
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری قم گفت: هنر و دین دو نهاد قدرتمند هستند که با آنها می‌توان دنیا را تسخیر کرد و هنرمندان از قدرت تاثیرگذاری بالایی در جامعه بهره‌مند هستند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، رئیس حوزه هنری قم در دیدار با سرپرستان کارگروه‌های باشگاه «تئاتر تجربه» عنوان کرد: با هنر می‌توان دنیا را فتح کرد. هنر و دین دو نهاد قدرتمند هستند که با آنها می‌توان دنیا را تسخیر کرد و هنرمندان از قدرت تاثیرگذاری بالایی در جامعه بهره‌مند هستند. خوشبختانه در عرصه هنر در استان قم با ظرفیت‌های بالایی در نیروی انسانی مواجه هستیم.

سیدین‌نیا درخصوص شکل‌گیری باشگاه تئاتر تجربه نیز گفت: هنرمندان باشگاه و هنرجویان کارگاه اولین تجربه مسیر درستی را انتخاب کرده‌اند، حوزه هنری فضای مناسبی برای تجربه‌اندوزی و فعالیت هنری است. ساختار و فضای حوزه هنری به هنرجویان و هنرمندان علاقه‌مند اجازه کار کردن می‌دهد و فضای آن برای فعالیت هنری مهیاست.

وی همچنین پس از شنیدن سخنان سرپرستان کارگروه‌های تخصصی باشگاه تئاتر تجربه گفت: وقتی ساختار و فرایند باشگاه را شنیدم به وجد آمدم. بسیار به سرانجام کار این باشگاه امیدوارم و به نظرم اتفاق بی‌نظیری در حال شکل‌گرفتن ا‌ست.

در ابتدای این نشست احمد سلیمانی مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری قم به نحوه شکل‌گیری باشگاه تئاتر تجربه و فرآیند رسیدن به الگوی این باشگاه اشاره کرد و ضمن تشکر از محمدرضا آزاد کارشناس تئاتر حوزه هنری قم، پیگیری و انگیزه هنرجویان کارگاه اولین تجربه و مساعدت‌ها و همراهی‌های حوزه هنری قم را در شکل‌گیری این باشگاه تاثیرگذار دانست.

احمد سلیمانی همچنین از انتشار بولتن (گزارش‌نامه) داخلی این باشگاه به صورت الکترونیک با موضوع هنرهای نمایشی توسط اعضای این باشگاه در آینده نزدیک خبر داد. گزارش‌نامه‌ای که علاوه بر اطلاع‌رسانی فعالیت‌های باشگاه تئاتر تجربه، مطالب تخصصی در حوزه تئاتر را در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد داد.

همچنین در ادامه سرپرستان دوازده کارگروه تخصصی باشگاه تئاتر تجربه شرحی از فعالیت‌های خود ارائه کردند، رئیس حوزه هنری استان قم نیز نظرات و پیشنهادهای خود در ارتباط با کارگروها مطرح کرد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال