پنج شنبه 19 تیر 1399

تولید سه اثر نقاشی از پرتره شهدای استان کهگیلویه وبویراحمد

تولید نقاشی
    -     کد خبر: 11262
    -     تاريخ انتشار : 1399/3/17|16:08
سرویس : استانها
مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد از تولید سه اثر نقاشی از پرتره شهدای استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، عبدالرسول شریفی مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت: این آثار توسط هنرمندان نقاش هم استانی، با حمایت حوزه هنری و با هدف حفظ و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تولید شد.

شریفی افزود: شهدای شاخص و سرداران شهید استان ما کم نیستند ولی متاسفانه در اذهان عمومی و جامعه ما به درستی معرفی نشده‌اند که یکی از اهداف ما در واحد تجسمی این است که با ورود به چنین تولیداتی بستر عمومی جامعه را به این سطح از آشنایی نزدیک کنیم.

وی تصریح کرد: زبان هنر برای بیان بسیاری از مسائل زبان جذابی است و می‌تواند مخاطب را به موضوعی که در اثر نهفته است جذب کند که این ویژگی باعث شد تا ما به سمت اجرای نقاشی پرتره شهدای استان گام برداریم.

شریفی افزود: در این پروژه پرتره سردار شهید طالبی توسط محمدحسن قاسمیان، سردار شهید جواد هرمزپور و سردار شهید ولی‌پور توسط علی حسن قاسمیان از نقاشان مطرح هم استانی تولید شده است.

وی ادامه داد: علاوه بر آثار یاد شده، دو اثر نقاشی ارزشمند با موضوع ایران اسلامی توسط مجتبی ملایی و حسین موسوی از دیگر هنرمندان نقاش استان تولید و از طریق فضای مجازی منتشر شد.

شریفی یادآوری کرد: این آثار هم اکنون از طریق صفحه اینستاگرام حوزه هنری به آدرس:@artyasu.ir قابل مشاهده است.

انتهای پیام/
 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال