جمعه 13 تیر 1399
در دیدار فرمانده انتظامی کردستان با رئیس و کارکنان حوزه هنری استان مطرح شد؛

مرادی: امنیت یکی از اساسی‌ترین نیازهای یک ملت است/ سردار آزادی: عصبانیت دشمن، نشان دهنده عملکرد درست نیروی انتظامی

امین مرادی
    -     کد خبر: 11251
    -     تاريخ انتشار : 1399/3/13|11:28
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری کردستان گفت: برقراری رابطه فرهنگ با امنیت یک رابطه معنادار است و توجه به فرهنگ سبب جلب اعتماد بیشتر مردم به اقدامات ارزنده نیروی انتظامی در برقراری امنیت می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، فرمانده نیروی انتظامی استان کردستان در محل فرماندهی انتظامی استان با رئیس و جمعی از کارکنان حوزه هنری استان کردستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

سردار علی آزادی در این دیدار عنوان کرد: عصبانیت دشمنان و تحریم نیروی انتظامی نشان‌دهنده مسیر درستی است که این نیرو در راه امنیت کشور برداشته است.

وی با قدردانی از توجه و حضور به موقع هنرمندان در رودیدادهای جاری کشور گفت: رویکرد گذشته پلیس بیشتر رویکردی مبتنی بر جنگ سخت بود، اما بعد از انقلاب و با تشکیل نیروی انتظامی ضمن تحکیم بخشیدن به این رویکرد در زمینه جنگ نرم نیز به صورت جدی ورود پیدا کرده است که مأموریت معاونت اجتماعی نیروی انتظامی مبتنی بر تقویت بیش از پیش این رویکرد است.

وی با اشاره به هجمه دشمنان به ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی در طول دوران انقلاب اسلامی گفت: جمهوری اسلامی به عنوان یک مولود مبتنی بر اراده ملت با هدف مبارزه با ظلم و ستم و گسترش جهانی آن با ایستادگی و مقاومت هیمنه پوشالی ایادی استکبار را در هم شکسته است و آنان که در مقابله‌های رو در رو و انواع و اقسام توطئه‌ها نتوانسته‌اند ره به جایی ببرند، به ابزار تحریم روی آورده اند که قطعاً این نیز همچون دیگر برنامه‌هایشان به شکست ختم خواهد شد.

سردار آزادی افزود: امروز با شیوع ویروس کرونا دشمنان دیدند که جمهوری اسلامی با همبستگی در کنار تلاش‌های جهادگران عرصه سلامت و علی‌رغم تحریم‌های ظالمانه آمریکا و هم‌پیمانانش علیه این ملت، این بیماری جهانی را مدیریت کند و از بسیاری از کشورهای پیشرفته اروپایی از وضعیت مطلوب‌تری نیز برخوردار باشد که تحسین همگان را نیز برانگیخته است.

وی برقراری امنیت و آسایش ملت توسط نیروی انتظامی را دلیل این دشمنی‌ها دانست و تأکید کرد: در مسیر درست برقراری امنیت پایدار امروز کشور لحظه‌ای کوتاهی صورت نخواهد گرفت و امروز استوارتر از همیشه در این مسیر گام برمی‌داریم.

فرمانده نیروی انتظامی کردستان با تمجید از فعالیت‌ها و اقدامات حوزه هنری در بخش‌های مختلف گفت: از همکاری و همراهی هنرمندان حوزه هنری در مباحث مربوط به کاهش آسیب‌های اجتماعی، اعتیاد، طلاق، سرقت، نزاع و بسترسازی فرهنگی درخصوص قوانین و مقررات انتظامی استقبال می‌کنیم و آماده عقد تفاهم‌نامه در این خصوص هستیم.

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان در خصوص مبحث مواد مخدر نیز گفت: در این زمینه نیز تمام تلاش خود را در اختصاص اعتبار لازم در زمینه تولید آثار هنری در بخش‌های مختلف با مدیریت حوزه هنری در قالب تفاهم‌نامه سه‌جانبه انجام خواهیم داد.

وی موازی‌کاری در برنامه‌های فرهنگی و هنری را یک آفت عنوان کرد و خواستار تعامل و همگرایی و وحدت رویه در زمینه برنامه‌های فرهنگی و هنری در استان شد.

سردار آزادی اشاره به تغییر رویکردها در نسل جدید گفت: در قدیم به زور بچه‌ها از بازی به خانه بر می‌گشتند، اما امروز با ورود نرم‌افزارهای مختلف از جمله موبایل و فضای مجازی، بحث پویایی و شور نشاط در جامعه کاسته شده است که باید برای آن با زبان هنر برنامه‌ریزی کرد.

وی با استقبال از پیشنهاد رئیس حوزه هنری در زمینه ادبیات پایداری نیز گفت: ان شاءالله این دیدار زمینه ای شود برای گسترش همکاری‌ها و به تصوبر درآوردن هنرمندانه رشادت‌های صورت گرفته فرزندان این آب و خاک در نیروی انتظامی که با تجربه و تخصص حوزه هنری میسر خواهد شد.

امنیت یکی از اساسی‌ترین و اصلی‌ترین نیازهای یک ملت و یک کشور است

رئیس حوزه هنری استان کردستان در دیدار با فرمانده نیروی انتظامی استان ضمن محکومیت تحریم نیروی انتظامی توسط آمریکا، امنیت را یکی از اساسی‌ترین و اصلی‌ترین نیازهای یک ملت عنوان کرد.

مرادی با اشاره به اهمیت سلامتی و امنیت جامعه گفت: آنچه امروز مشخص است دشمن که از بستر جنگ سخت با نظام مقدس جمهوری اسلامی ره به جایی نبرده است، با هدف تضعیف بنیه‌های فرهنگی ملت متوسل به جنگ نرم شده است و یکی از ابزارهای این جنگ را در تحریم کردن می‌داند.

وی افزود: آمریکا در طول ۴ دهه از انقلاب با عناوین و ابزار مختلف درصدد دشمنی با نظام اسلامی بوده است. از حمایت و ورود مستقیم به جنگ نظامی از طریق رژیم بعث عراق تا برنامه‌هایی که هویت ملت را مورد هدف قرار داده است و رهبر انقلاب از آن به ناتوی فرهنگی و شبیخوان فرهنگی نام برده‌اند.

رئیس حوزه هنری استان کردستان پیوست فرهنگی را یکی از مهمترین بخش‌های مهندسی فرهنگی عنوان کرد و گفت: توجه به این موضوع و قرار دادن آن در تمامی امور جاری اعم از سیاسی، اقتصادی، نظامی و اجتماعی همسو با سیاست‌های نظام مقدس اسلامی می‌تواند این توطئه برنامه‌ریزی شده دشمن را خنثی کند.

وی با قدردانی از معاونت اجتماعی نیروی انتظامی در همکاری با هنرمندان، رویکرد جدید نیروی انتظامی در توجه به مباحث فرهنگی و هنری را بسیار مثبت ارزیابی کرد و تصریح کرد: برقراری رابطه فرهنگ با امنیت یک رابطه معنادار است و توجه به فرهنگ سبب جلب اعتماد بیشتر مردم به اقدامات ارزنده نیروی انتظامی در برقراری امنیت می‌شود.

مرادی به پتانسیل‌های بالای هنری هنرمندان حوزه هنری اشاره کرد و گفت: با انعقاد یک تفاهم‌نامه فی‌مابین نیروی انتظامی و حوزه هنری، می‌توان در زمینه تولید آثار هنری فاخر که مورد توجه نیروی انتظامی است فرهنگ‌سازی لازم را در برقراری امنیت بیشتر در استان فراهم کرد.

وی با توجه به مسئولیت سردار آزادی به عنوان دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان ادامه داد: در بخش مبارزه با مواد مخدر نیز می‌توان با زبان هنر همچون دیگر اقدامات پلیس که با بهره‌گیری از زبان هنر در مباحث مربوط به کمربند ایمنی، سرعت و دیگر معضلات اجتماعی فرهنگ‌سازی کرد، کارهای ارزنده‌ای را انجام داد که متأسفانه در این زمینه کمترین اعتبار اختصاص پیدا کرده است و امیدواریم با تعامل فی‌مابین بتوان در بخش کاهش معضلات مربوط با اعتیاد در استان نیز گام‌های خوبی را برداریم.

وی ضمن اهدای بخشی از تولیدات حوزه هنری استان کردستان در زمینه ادبیات پایداری گفت: یکی از مهمترین وظایف حوزه هنری به عنوان امید هنر انقلاب ثبت، ضبط و انتشار خاطرات رزمندگان در دوران انقلاب و دفاع مقدس است و در این زمینه ضمن امکان برگزاری شب‌های خاطره مشترک با بهره‌گیری از خاطرات نیروهای انتظامی آمادگی لازم در زمینه ثبت، ضبط و انتشار خاطرات ارزنده فرماندهان و رزمندگان نیروی انتظامی را نیز داریم.

مرادی با اشاره به فرهنگی بودن انقلاب ایران گفت: فرهنگ سازمانی نیروی انتظامی نیز نشأت گرفته از اعتقادات و ارزش‌های دینی ما است و همین مسئله سبب عصبانیت دشمنان شده و موج حمایتی مردم از اقدامات نیروی انتظامی نشان‌دهنده درست عمل کردن به وظایف محوله و حفظ امنیت و آرامش جامعه است.

در این دیدار بیانیه جامعه هنرمندان حوزه هنری استان کردستان در محکومیت تحریم نیروی انتظامی توسط آمریکا به سردار علی آزادی تقدیم شد.

اقتدار و امنیت ایران اسلامی عامل عصبانیت آمریکاست

حوزه هنری استان کردستان با صدور بیانیه ای اقدام دولت نژادپرست آمریکا در تحریم نیروی انتظامی را محکوم کرد. متن این بیانیه به شرح زیر است:

بار دیگر دولت خودکامه و جناینکار آمریکا که ددمنشی و خوی وحشی‌گری آن در سطح بین‌الملل بیش از پیش نمایان شده است، در اقدامی ناشی از استیصال و درماندگی به تحریمی یک سویه متوسل شده تا سرپوشی باشد بر اقدامات نافرجام نیم قرن دشمنی با نظام ایران اسلامی.

تحریم‌های چند ساله دولت‌های مختلف آمریکا علیه اشخاص، دانشمندان، شرکت‌ها، نهادهای دولتی و خصوصی به گونه‌ای زمینه به سخره گرفتن آمریکائیان را نیز فراهم کرده و سرشکستگی و شرمساری را برای مردمان خود به ارمغان آورده است.

اخیراً، افتخار این تحریم‌ها بعد از سلسله تحریم‌های گذشته نصیب نیروهای خدوم و تلاشگر نیروی انتظامی که حافظان امنیت و آسایش کشور هستند، شده تا فرصتی فراهم شود تا به نوعی زحمات این جان برکفان حریت و آزادی ایران اسلامی را که با صلابت و استواری مانع به ثمرنشستن توطئه‌های شوم دشمنان این ملت به سرکردگی شیطان بزرگ امریکا شده‌اند را قدر بدانیم.

با مروری بر لیست افراد تحریم شده، وجه مشترک تمامی این افراد و نهادها در خدمت به نظام مقدس اسلامی ایران، توجه به اصول بنیادین معمار کبیر انقلاب و هدایت‌ها و فرامین رهبر فرزانه و فرمانده معظم کل قوا حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) و تلاش در جهت پیشرفت و آبادانی کشور عزیزمان ایران است که به عنوان یک مدال پر افتخار مسیر درست انتخاب شده برای ملت قدرشناس ایران اسلامی مورد احترام است.

جان برکفان نیروی انتظامی همواره با توکل بر قدرت لایزال الهی و با اطاعت از فرامین و رهنمودهای مقام عظمای ولایت و فرماندهی معظم کل قوا در دفاع از حقوق مردم و این مرز و بوم، خاری در چشم دشمنان و توطئه‌گران نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده‌اند و با دلاوری‌های خود همواره موجب خشم دشمنان نظام اسلامی ایران شده‌اند.

این بازی دولتمردان کوته‌فکر و نابخرد آمریکایی که ددمنشی و پلیدی آن تا عمق گروه‌ها و دسته‌های نژادپرستی حتی در پلیس این کشور که باید حافظ جان و مال مردم باشد رسوخ کرده و فریادهای یک رنگین پوست در مانده که در زیر پاهای عوامل پلیس با گردنی شکسته مادر خود را به کمک فرا می‌خواند در سطح بین‌الملل  منتشر و سبب انزجار جهانی می‌شود، اما رئیس جمهور نژادپرستش به دفاع از آن بر می‌خیزد، آنچنان بی ارزش شده است که به زودی تبدیل به سخره گرفتن کودکان خواهد شد.

مسیر درست انتخاب شده نیروی جان برکف انتظامی در دفاع از ارزش‌های اسلامی و کیان ملی اگر چه امروز سبب این حرکت نخ‌نما شده، اما فرصتی‌ را فراهم کرد تا زمینه قدردانی از رشادت‌های‌ فرزندان غیور این مملکت در لباس‌ مقدس سبزپوشان نیروی انتظامی در تمامی بخش‌ها را داشته باشیم.

ما هنرمندان استان کردستان ضمن ارج نهادن به تمامی تلاش‌های بلندقامتان اقتدار و امنیت کشور در نیروی انتظامی و احترام به تمامی شهدا، جانبازان و ایثارگران این نیروی مقدس این اقدام کور و بزدلانه آمریکا را در تحریم نیروی انتظامی و فرماندهان آن محکوم کرده و بر عزم راسخ و تلاش‌های سربازان حریت و آزادی ایران اسلامی درود می‌فرستیم و بر این باوریم با تداوم این اقتدار و با حمایت‌های مردمی و وحدت کلمه آینده از آن این ملت آزادی‌خواه و ظلم‌ستیز بوده و دشمنی‌های پیدا و پنهان خللی در مسیر پیشرفت و آبادانی کشور ایجاد نخواهد کرد.

توفیق و پیروزی همیشگی را در راه سرافرازی کشور عزیزمان از درگاه خداوند منان مسئلت داریم/ رئیس، کارکنان و هنرمندان حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال