جمعه 13 تیر 1399
با پایان مهلت ارسال اثر؛

۶۳۹ اثر در بخش‌های مختلف به جشنواره شعر و داستان انقلاب ارسال شد

جشنواره شعر و داستان انقلاب
    -     کد خبر: 11250
    -     تاريخ انتشار : 1399/3/13|10:54
با پایان مهلت ارسال اثر به دوازدهمین جشنواره شعر و داستان انقلاب، ۶۳۹ اثر در بخش‌های مختلف این رویداد ادبی از سوی متقاضیان دریافت شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، دبیرخانه دوازدهمین جشنواره شعر و داستان انقلاب با پذیرش ۶۳۹ اثر از شرکت‌کنندگان این رویداد ادبی، پایان مرحله دریافت آثار به این رویداد ادبی را اعلام کرد.

از میان این آثار، ۳۵۶ اثر از ۱۴۹ شرکت‌کننده در بخش شعر و ۲۸۳ اثر از ۱۹۴ شرکت‌کننده در بخش داستان دوازدهمین جشنواره شعر و داستان انقلاب حضور دارند.

همچنین تعداد ۱۷۰ شعر کلاسیک، ۱۰۹ شعر نو در بخش تک اثر و ۲۲ مجموعه شعر نو و ۳۴ مجموعه شعر کلاسیک، ۷ مجموعه شعر کودک و ۱۴ مجموعه شعر نوجوان در بخش مجموعه‌های اشعار شرکت دارند.

تعداد ۱۷۹ داستان کوتاه بزرگسال، ۵۰ داستان کوتاه کودک و نوجوان، ۳۸ رمان بزرگسال و ۱۶ رمان کودک و نوجوان نیز در بخش داستان دوازدهمین جشنواره شعر و داستان انقلاب حضور یافته‌اند.

همچنین استان تهران با بیشترین تعداد شرکت‌کننده و استان‌های ایلام و کردستان با کمترین شرکت‌کننده در آمار این دوره از جشنواره ثبت شده‌اند.

گفتنی است مراحل اداری دوازدهمین جشنواره شعر و داستان انقلاب به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مراکز فرهنگی و هنری پیش از این مدتی به تعویق افتاده بود.

دبیری این رویداد در بخش شعر را علی‌محمد مؤدب و در بخش داستان حسینعلی جعفری بر عهده دارند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال