سه شنبه 17 تیر 1399

نقد و بررسی کتاب «عبور از دزدگیرهای ملکوت» به‌صورت مجازی

عبور از دزدگیرهای ملکوت
    -     کد خبر: 11240
    -     تاريخ انتشار : 1399/3/12|13:29
سرویس : استانها
به همت واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری خوزستان، مجموعه شعر «عبور از دزدگیرهای ملکوت» به‌صورت مجازی نقد و بررسی شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، فردین کوراوند عنوان کرد: انجمن شعر سپید حوزه هنری استان که از زمان شیوع ویروس کرونا با حضور بیش از 100 نفر از شاعران استان به‌ شکل مجازی برگزار می‌شود، در یک برنامه جدید امکان رونمایی و نقد و بررسی کتاب را به‌صورت آنلاین فراهم کرد.

مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری خوزستان تصریح کرد: در این اقدام در ساعت مقرر انجمن، از شاعران و چند تن از منتقدین دعوت می‌شود و منتقدین نقدهای خود را به‌صورت فایل صوتی با دیگران به اشتراک می‌گذارند.

وی افزود: کتاب «عبور از دزدگیرهای ملکوت» تازه‌ترین اثر حبیب پیام، توسط قاسم آهنین‌جان، علی‌رضا شکرریز، پرویز گراوند و دیگر دوستان از جنبه‌های فنی کار و روند تغییر و تحول شعر شاعر از نخستین کتاب تا کتاب چهارم نقد و بررسی شد و در ادامه نیز فایل pdf کتاب همراه با نسخه صوتی نقدها در اختیار اعضای انجمن قرار گرفت.

کوراوند افزود: این کتاب نگاهی جامعه‌شناسانه به انسان امروز و دغدغه‌های آن دارد و بیشتر تلاش شده که نگاهی نو به چارچوب‌ها و رفتارهای ادبی شاعر داشته باشد و به نوعی یک بیان و زبان تازه را در شعر شاعر آزمایش و امتحان کند و هم همین اتفاق افتاد و منتقدین نیز نقدهای مثبتی به آن داشتند.

وی با بیان اینکه بناست تمامی نقدها در چاپ دوم کتاب ضمیمه شود و در دسترس مخاطب قرار گیرد ابراز کرد: انجمن بنا دارد با توجه به روند رو به رشد کرونا در استان، دیگر فعالیت‌های ادبی خود را نیز به‌صورت آنلاین و مجازی برگزار کند.

مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری خوزستان در پایان یادآور شد: به‌جز این جلسه نشست‌های آنلاین «سه‌شنبه‌های مهربان» با همکاری کتابخانه علوم ایران به‌صورت آنلاین در روزهای سه‌شنبه ساعت ۲۲ برگزار می‌شود و با استقبال خوب شاعران همراه است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال