پنج شنبه 19 تیر 1399

معرفی برگزیدگان فراخوان نقاشی و دل‌نوشته «کرونا را شکست می‌دهیم»

برگزیدگان فراخوان نقاشی و دل‌نوشته کودک و نوجوان «کرونا را شکست می‌دهیم» حوزه هنری بوشهر
    -     کد خبر: 11237
    -     تاريخ انتشار : 1399/3/11|16:50
سرویس : استانها
هیئت داوران فراخوان نقاشی و دل‌نوشته کودک و نوجوان «کرونا را شکست می‌دهیم» حوزه هنری بوشهر، پس از بررسی آثار رسیده به دبیرخانه، برگزیدگان را معرفی کردند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، دبیرخانه فراخوان نقاشی و دل‌نوشته حوزه هنری انقلاب اسلامی استان بوشهر، طی بیانیه هیئت داوران، از بین 180 اثر رسیده به دبیرخانه، 13 اثر را در بخش نقاشی کودک و 4 اثر را در بخش دل‌نوشته، به عنوان آثار برگزیده معرفی کرد.

طبق این گزارش، آثار رسیده با موضوعاتی نظیر «مقابله با کرونا»، «خانواده کرونا را شکست می‌دهد» و «نوروز در خانه می‌مانیم» شکل گرفته بود.

غلامرضا احمدزاده و عبدالمحمد انصاری از هنرمندان مطرح استان بوشهر به عنوان داوران این فراخوان منصوب شدند.

طی داوری انجام شده، اسامی برگزیدگان بخش نقاشی کودک و نوجوان، بدون اولویت به شرح زیر است:

«فاطمه شورکی»، «پانیذ دهقانی» و «سارا انصاری» از بوشهر،

«درسا مجیدنیا»، «فاطمه عابدی» و «فاطمه ظلی‌نیا» از دیر،

«همایون کارخانه یوسفی»، «سارا آبای فینی» از تهران،

«پرنیان امیری» از شهر کلمه،

«سادنا سلاقی» از شهرستان گنبد کاووس،

«شیدا احمدی‌خرم» و «محمدحسین غیب الهی» از برازجان،

و «کوثر لروند» از لرستان،

به عنوان برگزیدگان این فراخوان در بخش نقاشی کودک و نوجوان معرفی شدند.

همچنین «دنیا اسکندرزاده» از تهران،

«آدرینا قدرتیان» از شهر اهرم،

و «کیانا حق‌شناس» از بوشهر،

به ترتیب نفرات اول تا سوم بخش دل‌نوشته کودک و نوجوان معرفی شدند.

«سامان آرام بن» از یاسوج نیز مقام شایسته تقدیر را کسب کرد.

داور فراخوان نقاشی و دل‌نوشته کودک و نوجوان «کرونا را شکست می‌دهیم» با اشاره به آثار ارسالی در بخش نقاشی بیان کرد: سطح کیفی آثار به طور کلی در درجه بالایی قرار نداشت و در مواردی کپی‌برداری از نقاشی‌های موجود در فضای مجازی بود و در مواردی نگرش کودک و نوجوان در اثر ارسالی، نشان از تاثیر منفی اخبار بر ذهنیات این سنین دارد.

غلامرضا احمدزاده ادامه داد: در پروراندن ذهن خلاق کودکان و نوجوانان به خصوص از طریق مدارس و آموزشگاه‌های هنری و سازمان‌های فرهنگی که نقش اساسی را در این امر ایفا می‌کنند باید توجه ویژه داشت و نیاز به مطالعه بیشتر در زمینه آموزش کودک و نوجوانان است.

وی با اشاره به نحوه داوری آثار عنوان کرد: بررسی این آثار بر اساس مواردی همچون طراحی موضوع، اجرا و هماهنگی بین عناصر رنگ، رعایت ریتم اثر، پیام اثر، تمیزی و استفاده از تنوع رنگ‌ها انجام گرفته است.

عبدالمحمد انصاری داور فراخوان نقاشی و دل‌نوشته کودک و نوجوان «کرونا را شکست می‌دهیم» نیز با اشاره به آثار ارسالی در بخش دل نوشته بیان کرد: آثار از نظر نوع نگاه و زاویه دید متنوع و از حیث سلامت نثر و زبان قابل تامل و در معدودی قابل تحسین بود. با بررسی بسیاری از دل‌نوشته‌ها می‌توان به استعدادهای نهفته ادبی در سطح جوانان و نوجوانان پی برد که در آینده و با شرایط مفید می‌توانند شکوفا شوند.

وی ادامه داد: خواندن بعضی از این دل‌نوشته‌ها که به داستان پهلو می‌زند، ما را به آینده ادبی استان و کشور در این حوزه بیشتر امیدوار می‌کند و ضمنا این بخش کم و کوچکی از توان ادبی نوجوانان استان و کشور است و انتظار می‌رود در فراخوان‌های دیگر میزان مشارکت به خصوص در مدارس چندین برابر شود.

انصاری با اشاره به نحوه داوری آثار عنوان کرد: بررسی این آثار بر اساس مواردی همچون خلاقیت ادبی، زاویه نگاه بدیع و سلامت نثر و زبان مورد ارزیابی قرار گرفت.

انتهای پیام/

 

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال