پنج شنبه 19 تیر 1399
در پی داوری آثار پویش «نامه‌ای به سردار آسمانی»؛

محمدی: پاسخ دختر حاج قاسم به آثار کودکان، جایزه‌ای معنوی به آن‌ها بود

عباس محمدی
    -     کد خبر: 11233
    -     تاريخ انتشار : 1399/3/11|13:08
مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری با اشاره به پاسخ زینب سلیمانی به تک تک دل نوشته‌هایی که برای پویش «نامه‌ای به سردار آسمانی» نوشته شده بود گفت: این پاسخ جایزه‌ای عاطفی و معنوی به کودکان بود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، عباس محمدی با بیان این مطلب که حوزه هنری کودک و نوجوان با توجه به علاقه وافر همه مردم ایران به شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و برگزاری پویش «نامه‌ای به سردار آسمانی»، واکنش به‌هنگام در گروه سنی کودک و نوجوان داشت، گفت: بیشترین و بهترین آثار مربوط به کودکان استان‌های تهران، کرمان، تبریز و خراسان رضوی بود.

داور مرحله نهایی پویش «نامه‌ای به سردار آسمانی» ادامه داد: در این پویش در بحث انتخاب داوران، انتخاب عاطفی ویژه‌ای داشتیم و آن حضور زینب سلیمانی دختر شهید حاج قاسم بود. او همه آثار را مطالعه کرد و به همه آن‌ها پاسخ هم داد.

محمدی تاکید کرد: ما پیشنهاد دادیم که همه این دلنوشته‌ها و پاسخ‌ها در کنار هم و در قالب یک کتاب منتشر شود تا بچه‌ها به پاسخ نامه‌هایشان دسترسی داشته باشند و این پاسخ جایزه‌ای عاطفی و معنوی برای آن‌ها باشد.

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری با اشاره به سطح کیفی آثار نیز گفت: آثار نسبت به سن بچه‌ها خیلی خوب بود. این نکته را هم باید مدنظر قرار دهیم که آموزش و پرورش در بحث نوشتار و تلاش برای مهارت‌افزایی نگارش، تلاش نمی‌کند و وقت نمی‌گذارد، اما با این وجود کلیت آثار قابل توجه بود.

وی ادامه داد: به لحاظ مضمون، بسیاری از آثار تحت تاثیر جو رسانه‌ای بودند، اما ما آثاری را به عنوان برگزیده انتخاب کردیم که مغایر با این آموخته‌ها و القائات بزرگترها بود و بیشتر از نثرهای زیبا، سلیم و تصاویر بدیع و ابداعی بهره برده بودند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال