پنج شنبه 19 تیر 1399

تغییر شیوه برگزاری جشنواره تئاتر بومی «تیرنگ»

معصومی گرجی
    -     کد خبر: 11229
    -     تاريخ انتشار : 1399/3/10|14:42
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری مازندران از تغییر شکل اجرای جشنواره سراسری تئاتر بومی «تیرنگ» به خاطر شرایط ویژه جامعه ناشی از شیوع ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، شکل اجرای جشنواره سراسری تئاتر بومی «تیرنگ» به خاطر شرایط ویژه جامعه ناشی از شیوع ویروس کرونا دستخوش تغییر شد.

رئیس حوزه هنری مازندران که مسئول شورای سیاست‌گذاری شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بومی «تیرنگ» است در این باره گفت: سال‌های گذشته جشنواره تئاتر «تیرنگ» با استقبال هنرمندان نمایشی سراسر کشور برگزار می‌شد و اتفاق تازه چند سال اخیر این رویداد افزودن بخش پژوهشی بوده که به عنوان ابتکار عمل در تیرنگ گنجانده شد.

مهدی معصومی‌گرجی افزود: در ادامه، بر اساس احساس نیاز به تولید متون نمایشی فاخر و درخور آثار بومی، شورای سیاست‌گذاری این رویداد فرهنگی هنری در فراخوان شانزدهم، بخش نمایشنامه‌نویسی را به فضای جشنواره تیرنگ اضافه کرد.

وی با عنوان این نکته که اجرای جشنواره سراسری تئاتر بومی «تیرنگ» به خاطر شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا دستخوش تغییر شد گفت: امسال به ناچار از برگزاری اجراهای پژوهشی در استان معذوریم و در همین راستا ضمن قدردانی از شرکت‌کنندگان این بخش و عذرخواهی از این هنرمندان ارجمند، از باب احترام هدایایی برای آنان ارسال خواهیم کرد.

مسئول شورای سیاست‌گذاری شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بومی «تیرنگ» همچنین گفت: با این حال جشنواره «تیرنگ» در بخش نمایشنامه‌نویسی برگزار خواهد شد و آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره به‌زودی داوری می‌شوند و اختتامیه آن نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مردادماه سال جاری اجرا خواهد شد.

معصومی‌گرجی در پایان جشنواره تئاتر بومی «تیرنگ» را واجد قابلیت‌های بالایی عنوان کرد و ارتقای این رویداد را از سطح ملی به منطقه ای و کشورهای فارسی زبان، از اهداف آتی حوزه هنری مازندران برشمرد.

شایان ذکر است شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بومی تیرنگ با محوریت موضوعی بررسی نقش مراسم آیینی مذهبی در زندگی، پرداختی به نقش انقلاب اسلامی در احیا و هویت بخشی آیین‌ها، روایتی نمایشی از شخصیت‌های برجسته مبارز علیه استعمار و استبداد، نقش و کارکرد آیین، بازی و سرگرمی و نمایش در تعمیق معرفت دینی و اشاعه سبک زندگی ایرانی اسلامی و همچنین افزایش روحیه امید و نشاط در جامعه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال