جمعه 13 تیر 1399

تولید حوزه هنری مازندران برگزیده جشنواره بین‌المللی «سرخ‌نگاران» شد

شیری شبیه آهو
    -     کد خبر: 11220
    -     تاريخ انتشار : 1399/3/7|15:29
سرویس : استانها
«شیری شبیه آهو» اثر مشترک حسن و حسین شیردل به عنوان اثر برگزیده جشنواره کتاب ایثار و شهادت انتخاب شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، نخستین جشنواره بین المللی کتاب ایثار و شهادت «سرخ نگاران» آثار برگزیده خود را معرفی کرد.

کتاب «شیری شبیه آهو» مجموعه خاطرات علی‌اکبر دوستی که توسط حسن و حسین شیردل گردآوری شده در اولین دوره این جشنواره جزء ۸ اثر برگزیده انتخاب شد.

حسین شیردل به عنوان یکی از نویسندگان کتاب «شیری شبیه آهو» درباره کتاب و راوی آن علی‌اکبر دوستی گفت: آقای دوستی بسیجی‌ای بود که در عملیات‌های برون‌مرزی در عراق شرکت می‌کرد و این کتاب به این عملیات‌ها می‌پردازد. بکر بودن اتفاق‌ها، آشنایی با جغرافیا و آدم‌های جدید از ویژگی‌های این کتاب است. برای نمونه در بخشی به پیشمرگان کُرد اشاره شده که با نیروهای ایرانی برای شناساندن ناحیه‌ها، برگرداندن و اسکان نیروهای ایرانی همکاری می‌کردند. نکته جالب این است که آقای دوستی از یکی از روستاهای شهرستان بابل به جبهه می‌آید و اگرچه روستازاده‌ای ساده است و جثه ریزی دارد، اما کیلومترها آن طرف‌تر وارد جنگ می‌شود و در عملیات‌های برون‌مرزی نقش مهمی ایفا می‌کند. در این کتاب داستان عاشقانه‌ای هم روایت شده که ماجرای دلدادگی راوی در دوران نوجوانی است که به ازدواج ختم می‌شود.

وی همچنین درباره برگزاری جشنواره ی کتاب ایثار و شهادت گفت: جشنواره‌های ملی و بین‌المللی از جمله «سرخ‌نگاران» یک صفحه برای دیده شدن نویسندگان جوانی باز می‌کند که در شهرستان زندگی می‌کنند و نسبت به شهرهای بزرگ به رسانه‌های کمتری برای معرفی آثارشان دسترسی دارند.

شایان ذکر است که اختتامیه نخستین جشنواره بین‌المللی کتاب ایثار و شهادت با عنوان «سرخ‌نگاران» شامگاه سه‌شنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه به صورت زنده از صفحه اینستاگرام نوید شاهد پخش شد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال