پنج شنبه 8 آیان 1399

برگزاری کارگاه «طراحی لباس در تئاتر» در قم

الهام شعبانی
    -     کد خبر: 11219
    -     تاريخ انتشار : 1399/3/7|14:36
سرویس : استانها
کارگاه «طراحی لباس در تئاتر» ویژه اعضای باشگاه تئاتر تجربه با حضور الهام شعبانی طراح لباس سینما و تئاتر در قم برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، کارگاه «طراحی لباس در تئاتر» روز سه‌شنبه ۶ خردادماه با حضور الهام شعبانی که طراحی لباس سریال‌هایی همچون زیرخاکی، عاشقانه و دوقلوها را در کارنامه خود دارد، در سالن آمفی تئاتر حوزه هنری استان قم برگزار شد.

شعبانی در ابتدای این کارگاه عنوان کرد: طراحی لباس یکی از مهم‌ترین ارکان در اجرای یک نمایش حرفه‌ای است. اولین عنصری که مخاطب در یک اثر نمایشی با آن مواجه می‌شود، ظاهر بازیگر است. لباس به عنوان یک رسانه در همان نگاه اول اطلاعات کلیدی درباره موقعیت، هویت، وضعیت اقتصادی، طبقه اجتماعی، فرهنگی و... شخصیت نمایشی به مخاطب منتقل می‌کند.

وی در ادامه افزود: طراح لباس باید با طراح صحنه، کارگردان و بازیگران تئاتر در ارتباط باشد و این موضوع ملزم به داشتن اطلاعات در حوزه‌های مختلف است. خیلی مهم است که یک طراح لباس، به روان‌شناسی مسلط باشد و از طرفی بتواند با کارگردان و بازیگران هم ارتباط برقرار کند.

الهام شعبانی همچنین ابراز امیدواری کرد: یک کارگاه خیاطی و آرشیوی کامل در مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری ایجاد شود تا طراحان لباس آموزش دیده‌ای وارد عرصه تئاتر شوند و اتفاقات خوبی در این حوزه رقم بخورد.

انتهای پیام/

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال