جمعه 13 تیر 1399

تمدید یک هفته‌ای مهلت ارسال متن به نخستین همایش سراسری «تئاترمان»

فراخوان تولید سراسری تئاتر آپارتمانی در قرنطينه«تئاترمان»
    -     کد خبر: 11213
    -     تاريخ انتشار : 1399/3/7|11:04
دبیرخانه نخستین همایش سراسری «تئاترمان» مهلت ارسال متن به این رویداد را که پیش از این تا ۱۰ خردادماه اعلام شده بود، تا ۱۷ خردادماه تمدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مهلت ارسال متن به نخستین همایش سراسری «تئاترمان» به دلیل استقبال علاقه‌مندان و تشدید ارسال آثار در روزهای پایانی از سوی دبیرخانه این رویداد تا ۱۷ خردادماه سال جاری تمدید شد.

در مقدمه فراخوان این همایش آمده است:

«تئاتر آپارتمانی به قدمت یک قرن را امروزه نیز می‌توان جدی و مهم برشمرد. تئاترهای قرن بیستمی و گونه‌های تئاتر کافه‌‌ای(Cafe Theatre) و پیچیده‌تر آن یعنی تئاتر رستورانی(Dinner Theatre)، تئاتر آپارتمانی (Theatre (Apartment و در گونه‌ای غیررسمی‌تر، تئاتر داخلی(Inner Theatre) و... همگی محصول شرایط زیستی و موسمی بوده‌اند، اما جایگاه خود را یافته‌اند و آن را تثبیت کرده‌‌اند. جبر سیاسی و اقتصادی و شرایط پیچیده‌ اروپا که در دهه‌ ۳۰ میلادی باعث شکل‌گیری تئاتر آپارتمانی شد، امروزه بر جهان حاکم نیست، اما دلایل متمایز دیگری حضور آن را در این دوره از تاریخ هم تثبیت و ضروری می‌کند.

به نظر می‌رسد امروز با التزام‌هایی که بهداشت و ضرورت‌های آن برای ما ایجاد کرده است، بازگشت مقطعی کشور به رشد زمینه‌های بروز خلاقیت‌ها در قالب تئاتر آپارتمانی یک استراتژی صبورانه برای برون‌رفت از این دوران باشد. تئاتری که با حداقل توجه به طراحی صحنه و بیشتر با توجه به داشته‌های صحنه و تغییرات مختصر زیبایی‌شناسانه‌ آن، با بازیگران محدود و فضایی مختصر در امنیتی جذاب و محدود شکل بگیرد. این میانه، بی‌شک، شرایط دوران، برگزاری ویژه‌ آن را با پروتکل‌های «بومی ـ اقلیمی ـ مقطعی» ضروری خواهد ساخت.

مركز هنرهاى نمايشى حوزه هنرى در راستاى تداوم توليد و ارائه‌ محصولات فرهنگى و هنرى در عرصه هنرهاى نمايشى در روزهاى قرنطينه و فاصله‌گذارى اجتماعى در دوران شيوع كرونا، همایش تئاتر آپارتمانى را برگزار مى‌كند.»

گفتنی است، تغییرات آتی نخستین همایش سراسری «تئاترمان» متناسب با تمدید ارسال متون تا ۱۷ خردادماه به زودی منتشر خواهد شد.

برای مشاهده فراخوان به اینجا مراجعه کنید.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال