دوشنبه 16 تیر 1399

آلبوم موسیقی «بارون» منتشر شد

آلبوم موسیقی بارون
    -     کد خبر: 11199
    -     تاريخ انتشار : 1399/3/6|13:29
سرویس : استانها
آلبوم موسیقی محلی بختیاری با عنوان «بارون» با صدای کوهیار بختیاری همزمان با عید سعید فطر از سوی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مسئول واحد موسیقی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: آلبوم «بارون» مجموعه‌ای از تصنیف‌ها، آواز و ترانه‌های شاد و متنوع بختیاری است و احساساتی را که از دل طبیعت بر آمده‌اند و نشان‌گر امید و زندگی و شور و نشاط در ایل بختیاری است را بازنمایی می‌کند.

امیر بنی‌طالبی افزود: این اثر داری ۱۰ قطعه با عناوین بارون، آواز دلروا، افتو، آواز دنگ، خوش خط و خال، مالمیر، کوگ خوش خون، احوال دل، صیادی، گرمسیری است و اشعار آن را کوروش کیانی قلعه سردی، ربیع فرهمند، وحید کیانی قلعه سردی، بهروز موسوی گورابی، مهدی بندانی درویش و کوهیار بختیاری سروده‌اند‏‎.‎

وی اظهار داشت: علی حافظی بیرگانی نوازنده نی، سعید قربانی نوازنده سنتور، امیرمهدی مقدم سازهای کوبه‌ای، مهران اعظمی‌کیا نوازنده تار و سه‌تار، قهرمان بهامیریان قهفرخی نوازنده کمانچه، فرزاد کبیری نوازنده سه تار و عود، محمدحسین بهرامی نوازنده نی، محمد افشارپور دهل و سازهای کوبه ای، اسماعیل عبدالله‌پور نوازنده کرنا، عیدی نجاتی نوازنده دهل، از نوازندگان شناخته شده کشور هستند که با این اثر همراهی کرده‌اند.

وی گفت: میکس و مسترینگ این اثر را فرناد شاهزیدی انجام داده و صدابرداری آن به عهده سعید رضایی، آرش صنارایی، مهدی نادی، حمید خجندی و آرمان اسماعیلوندی بوده است.

مسئول واحد موسیقی حوزه هنری اظهار داشت: از ویژگی‌های بارز این اثر می‌توان به استفاده از ساز کرنا در گروه ارکسترال اشاره کرد که حس حال ناب و دلنشینی را در کل اثر به مخاطب منتقل می‌کند.
بنی طالبی گفت: واحد موسیقی حوزه هنری با هدف پاسداری و حفظ ارزش‌های بومی و پرورش هر چه بیشتر موسیقی محلی و مقامی از هنرمندان برای تولید آلبوم و همچنین اجرای زنده موسیقی محلی در طول سال حمایت می‌کند.

علاقه‌مندان برای تهیه این آلبوم علاوه بر فضایی مجازی می‌توانند با مراجعه به مراکز پخش موسیقی و حوزه هنری شهرکرد، این آلبوم را تهیه کنند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال