دوشنبه 16 تیر 1399
با مشارکت سازمان سینمایی حوزه هنری

مجموعه ۳۰ قسمتی «میانه میدان» تولید می‌شود

روح الله رحیمی
    -     کد خبر: 11198
    -     تاريخ انتشار : 1399/3/6|13:04
مجموعه ۳۰ قسمتی «میانه میدان» که با مشارکت حوزه هنری تولید می‌شود، فعالیت کادر درمانی، مشارکت مردمی و همکاری‌های مؤمنانه مردم در امور زیربنایی در مواجهه با بحران انتشار ویروس کرونا را به تصویر کشیده است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، روح الله رحیمی مستندساز در خصوص ساخت مجموعه «میانه میدان» با موضوع کرونا گفت: تولید این مجموعه در روزهای اولیه شیوع ویروس کرونا با مشارکت حوزه هنری و محوریت فعالیت جهادگران و پرستاران آغاز شد. در این مستند در مواقعی هم به موضوع مشارکت گروه‌های مذهبی در زمینه‌های بهداشتی، درمانی و تهیه مایحتاج معیشتی برای بیماران و غیره پرداخته شده و تا همکاری طلاب در غسل بیماران متوفی پیش رفته است.

وی افزود: این مجموعه در قالب ۳۰ قسمت تولید شده که ۱۰ قسمت اول با موضوع کادر درمانی، ۱۰ قسمت دوم با موضوعات کمک‌های مؤمنانه مردم در فعالیت‌های تکمیلی همانند ضدعفونی کردن معابر عمومی، تهیه مایحتاج بهداشتی و غیره و در ۱۰ قسمت پایانی به موضوعات کمک‌های مؤمنانه در کارهای زیربنایی پرداخته شده است.

تهیه‌کننده مستند «میانه میدان» خاطرنشان کرد: ۲۰ قسمت این مجموعه مستند تولید و از شبکه مستند و تهران پخش شده است و ۱۰ قسمت دیگر در مرحله تولید قرار داشته و ضبط آن در شهرهای تهران، قم، کرج، کاشان و اراک صورت گرفته است.

وی حضور اهالی رسانه در سنگر مقابله با ویروس کرونا را امری جهادی معرفی کرد و یادآور شد: حضور فعال اهالی رسانه و پوشش تصویری، خبری و مستند اوضاع و احوال بیمارستان‌ها خود نوعی جهاد است، چراکه در شرایط بحرانی مواجهه با بیماران کرونایی و فضای آلوده به ویروس جان این افراد نیز به خطر می‌انداز‌د، ولی رسالت کار رسانه در اولویت قرار داشته و مسئولیت‌پذیری آنها را نشان می‌دهد. اما متاسفانه بسیاری از مردم و مسئولان از این توجه غافلند و این امر اهالی رسانه را در جایگاهی مظلومانه قرار داده است.

رحیمی عنوان کرد: بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به جنبه تبلیغاتی امور خیر، اهالی رسانه در راستای این رهنمون حرکت کرده و نیازمند اقدامی همدلانه و‌ حمایتگرانه هستند. این در حالی است که یک متن، عکس و فیلم می‌تواند گویای جهادی واقعی در جامعه باشد.

وی افزود: مستند «میانه میدان» برگرفته از شعر مولانا است که می‌گوید «رقصی چنین میانه میدانم آرزوست».

همه مردم و هنرمندان در مواجهه با بحران و از جان گذشتگی افراد وظیفه همکاری دارند و بنده هم باید تا جایی که توان دارم با به تصویر کشیدن واقعیت‌ها، ایثار و فداکاری را نشان داده و به اندازه خود تاثیرگذار باشم.

وی در پایان گفت: هر قسمت از این مجموعه ۳۰ قسمتی «میانه میدان» ۷ دقیقه بوده و‌ بنابر نیاز و‌ سفارش حوزه هنری نسبت به ادامه تولید آن تصمیم‌گیری خواهد شد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال