دوشنبه 7 مهر 1399
دبیر جشنواره نمایشنامه‌نویسی «گلدسته‌ها» خبر داد:

مهلت ارسال آثار تا ۱۰ خردادماه تمدید شد

امیر مشهدی عباس
    -     کد خبر: 11186
    -     تاريخ انتشار : 1399/3/1|19:01
امیر مشهدی‌عباس دبیر جشنواره نمایشنامه‌نویسی «گلدسته‌ها» با اشاره به اینکه آثار ارسالی شرکت‌کنندگان به این رویداد در روزهای پایانی مهلت ارسال شدت گرفته است، دبیرخانه جشنواره این مهلت را تا ۱۰ خرداد ماه تمدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، امیر مشهدی‌عباس دبیر جشنواره نمایشنامه‌نویسی «گلدسته‌ها» از تمدید مهلت ارسال آثار به این جشنواره خبر داد و گفت: از آنجایی که استقبال از این رویداد بسیار خوب بوده و در روزهای پایانی مهلت شدت گرفته است، دبیرخانه جشنواره نمایشنامه‌نویسی «گلدسته‌ها» تصمیم گرفت تا مهلت ارسال آثار را تا 10 خردادماه تمدید کند.

مشهدی‌عباس افزود: تا کنون حدود 200 طرح به دبیرخانه جشنواره «گلدسته‌ها» رسیده است که از سوی گروه بازخوانی و انتخاب طرح متشکل از سید حسین فدایی‌حسین، سید مصطفی موتورچی و بنده در حال بررسی و انتخاب است. این بازخوانی و انتخاب، مرحله اولیه از کار است که در صورت نزدیکی کیفیت طرح‌ها و دشواری در انتخاب طرح‌های نهایی بار دیگر مورد بررسی مجدد قرار می‌گیرند تا طرح‌های نهایی مشخص و اعلام شوند.

وی در مورد کیفیت آثار دریافتی دبیرخانه جشنواره نمایشنامه‌نویسی «گلدسته‌ها» تا این لحظه افزود: کیفیت و نگاه شرکت‌کنندگان به موضوعیت و ظرفیت‌های جشنواره تا کنون غافل‌گیرکننده بوده است. چرا که بسیاری از طرح‌ها به خوبی پرداخت شده و صرفا به مسائل مذهبی، دینی، تاریخ دینی و مناسبتی نپرداخته‌اند، بلکه اصول اخلاقی را دنبال کرده و در پی ترویج و تثبیت آن از راه هنرهای نمایشی بوده‌اند.

مشهدی‌عباس در همین راستا ادامه داد: بسیاری از طرح‌های دریافتی دبیرخانه جشنواره «گلدسته‌ها» با درون‌مایه‌های مذهبی، دینی و اخلاقی است، اما این موضوع دلیلی بر عدم خلاقیت شرکت‌کنندگان نشده و ما شاهد آثاری با محتوای اخلاقی در قالب‌های گوناگون و جذاب حتی طنز هستیم.

دبیر جشنواره نمایشنامه‌نویسی «گلدسته‌ها» در پایان گفت: از همه علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد می‌خواهم هرچه زودتر طرح‌های خود را طبق فراخوانی که پیش از این از سوی دبیرخانه جشنواره منتشر شده بود، برای ما ارسال کنند.

گفتنی است، جشنواره نمایشنامه‌نویسی «گلدسته‌ها» با مشارکت مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و ستاد عالی هماهنگی کانون فرهنگی و هنری مساجد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال