جمعه 9 خرداد 1399

برگزاری شب شعر مجازی «ماه به روایت آه» در یاسوج

شب شعر «ماه به روایت آه»
    -     کد خبر: 11172
    -     تاريخ انتشار : 1399/2/29|11:09
سرویس : استانها
به مناسبت لیالی قدر و شهادت امام علی(ع)، شب شعر مجازی «ماه به روایت آه» با حضور شاعران استانی و کشوری در یاسوج برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، به همت واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد، شب شعر مجازی «ماه به روایت آه» با اجرای رسول سنایی و حضور شاعران مطرح کشوری در یاسوج برگزار شد.

مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: این شب شعر به صورت مجازی، از طریق اینستاگرام با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی استان برگزار شد.

حمید حسینیان گفت: در این برنامه که به مناسبت لیالی قدر و شهادت حضرت علی(ع) برگزار شد، شاعران مطرح کشوری و استانی به خوانش اشعار خود در رثای حضرت علی‌بن‌ابی‌طالب(ع) پرداختند.

وی تصریح کرد: جعفر عباسی از بیرجند، هاشم کرونی از فارس، علی مردی‌پور از اصفهان، سید اکبر سلیمانی از لنده، علی مرادی از چرام و قاسم بدره از دنا، شاعرانی بودند که در این برنامه اشعار خود را با هدف گرامیداشت ایام قدر و تببین و ترویج ارزش‌های والای مکتب امام علی(ع) خواندند.

حسینیان با اشاره به شرح اجرای برنامه گفت: دکتر جعفر عباسی از بیرجند، که از شاعران مطرح کشوری است و در زمینه شعر آیینی مقام‌های متفاوتی کسب کرده و در دیدار شاعران با رهبر معظم انقلاب نیز شعرخوانی داشته است، اولین شاعری بود که شعرخوانی خود را با غزلی با مطلع زیر آغاز کرد:

داشت گرچه شعله‌های گرم و گیرا با خودش/ این کتاب اما سکوتی داشت، گویا، با خودش

پس از آن علی مرادی از شاعران توانمند استان و از شهرستان چرام و مؤلف مجموعه شعر «روی ریلهای نباید»، دومین شاعری بود که غزلی با مطلع زیر خواند:

گفتی سلام و فرق سر کعبه باز شد/ وارد شدن به خانه‌ی بی در مجاز شد

سومین شاعری که به شعرخوانی پرداخت قاسم بدره از شهرستان دنا و مؤلف مجموعه شعر «ای مهربانتر از گل» بود که غزل خود را با مطلع زیر خواند:

ای راز بزرگ روزگاران/ ای بوی گل و بهار و باران

علی مردی‌پور از اصفهان و برگزیده جشنواره ملی شعر عاشورایی قروه دیگر شاعری بود که غزلی با مطلع زیر خواند:

به پاس داشت خدا آن همه سپاس علی را/ شنید شب به شب از بس که التماس علی را

سید اکبر سلیمانی از شهرستان لنده که برگزیده چندین جشنواره مختلف کشوری شعر بوده و در دیدار رهبری شعرخوانی داشته سه رباعی و یک غزل با مطلع زیر خواند:

مولا مرامت از جهان خط خوردنی نیست/ نام زلالت از زبان خط خوردنی نیست

آحرین شاعر برنامه، هاشم کرونی از شاعران توانمند دیار فارس، برگزیده چندین جشنواره کشوری و مدیر واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان فارس، سه رباعی و یک غزل در مدح و رثای امام علی(ع) خواند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال