جمعه 9 خرداد 1399

خاطرات آزادگان از دوران اسارت و شرایط قرنطینه

خاطرات اسارت
    -     کد خبر: 11167
    -     تاريخ انتشار : 1399/2/28|14:15
سرویس : استانها
از سوی واحد فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری چهارمحال و بختیاری، خاطرات تعدادی از آزادگان هشت سال دفاع مقدس استان از دوران اسارت و شرایط قرنطینه ثبت و ضبط شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مسئول واحد فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: ثبت و ضبط خاطرات آزادگان هشت سال دفاع مقدس استان از جمله اقدامات ضروری و اساسی در حوزه ادبیات پایداری است، چرا که کمتر به این موضوع پرداخته شده است.

قاسم فتاحی افزود: خاطرات ثبت نشده زیادی از آزادگان در سال‌های دفاع مقدس و دوران اسارتشان داریم که حوزه هنری استان به منظور فراموش نشدن این خاطرات و انتقال ایثار و رشادت‌های رزمندگان دفاع مقدس به نسل جوان امروزی و نسل‌های بعد بخشی از خاطرات این عزیزان را به صورت تصویری ثبت و ضبط کرده است.

به گفته وی شرایط خاص شیوع ویروس کرونا و قرنطینه خانگی فرصت بسیاری خوبی است که نسل جوان با شرایط خاص قرنطینه آزادگان عزیز در دوران اسارت بیشتر آشنا شوند، چرا که این رزمندگان برای پاسداری از دین و خاک میهن بهترین سال‌های زندگی خود را در اسارت دشمن بعثی بودند.

مسئول واحد فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری اظهار داشت: خاطرات آزادگان درس‌های بسیاری دارد و از تنوع بسیاری خوبی نیز برخوردار است خاطرات شیرین و تلخی که نشان از استقامت و پایداری جوانان ایرانی در دوران اسارت دارد.

فتاحی افزود: این خاطرات به صورت تصویری ثبت و ضبط شده و به زودی در صفحه‌های رسمی و سایت حوزه هنری و سایر فضاهای مجازی بارگذاری خواهد شد.

به گفته وی در مرحله اول خاطرات: آقایان روح الله عباسی، بیژن کریمی، غلامرضا حیدری، تیمور خدادوستان و سید جواد حسینی ثبت و ضبط شده و به مرور در فضای مجازی ارائه خواهد شد.

واحد فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری چهارمحال و بختیاری در آینده نزدیک آثار مکتوبی نیز در زمینه خاطرات آزادگان استان در قالب کتاب منتشر خواهد کرد.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال