جمعه 9 خرداد 1399

نمایشگاه مجازی تایپوگرافی حضرت علی(ع) برگزار می‌شود

نمایشگاه مجازی تایپوگرافی حضرت علی (ع)
    -     کد خبر: 11162
    -     تاريخ انتشار : 1399/2/27|14:13
سرویس : استانها
مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری خوزستان از برگزاری نمایشگاه مجازی تایپوگرافی حضرت علی(ع) به همت حوزه هنری استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، «محمد باوی‌زاده» با اشاره به برگزاری نمایشگاه تایپوگرافی حضرت علی(ع) اظهار کرد: این نمایشگاه به مناسبت ایام سوگواری شهادت حضرت علی(ع) برگزار می‌شود.

مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری خوزستان افزود: برای این نمایشگاه ۶۳ اثر از اسماء حضرت علی(ع) توسط هنرمندان و خطاطان ارسال شد که از میان آنها ۱۲ اثر برای ارائه در نمایشگاه مجازی انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه این آثار بیشتر کاربردهایی برای پوستر، نشانه و کارهای مذهبی دارند افزود: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، کارگاه تایپوگرافی شب قدر برگزار نشد، ولی هنرمندانی هستند که به همین مناسبت آثاری خلق کردند که آثار آنها در نمایشگاه مجازی به نمایش گذاشته می‌شود.

باوی‌زاده تصریح کرد: این مجموعه تایپوگرافی با نام حضرت مولا در چند سال اخیر و با متدها، فضاها و رنگ‌های مختلف اتود خورده و هم برای ولادت و هم شهادت حضرت علی(ع) کاربرد دارد.

وی عنوان کرد: علاقه‌مندان برای دیدن این نمایشگاه مجازی می‌توانند از ۲۶ تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه به سایت حوزه هنری خوزستان به آدرس www.artkhuzestan.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال