جمعه 9 خرداد 1399

برگزاری نشست برنامه‌های چهلمین سالگرد دفاع مقدس در مازندران

نشست برنامه های سالگرد دفاع مقدس
    -     کد خبر: 11154
    -     تاريخ انتشار : 1399/2/24|15:09
سرویس : استانها
با حضور مدیران و کارشناسان دستگاه‌های فرهنگی هنری مازندران، اولین نشست کمیته اطلاع‌رسانی، هنر و فضای مجازی چهلمین سالگرد دفاع مقدس در استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در این نشست که روز چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه صورت گرفت، اعضای کمیته اطلاع‌رسانی و رسانه، هنر و فضای مجازی چهلمین سالگرد دفاع مقدس استان مازندران در سالن اجتماعات فرمانداری ساری گرد هم آمدند.

در ابتدای این محفل که با هدف طراحی و هماهنگی برنامه‌هایی برای پاسداشت دفاع مقدس در چهلمین سالگرد این رویداد تاریخی شکل گرفت، سرتیپ دوم «عبدالله ملکی» دبیر اجرایی کمیته پاسداشت و مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ضمن ابراز خرسندی از حضور دستگاه‌های اداری و اجرایی، از حوزه هنری مازندران به خاطر همکاری ویژه و دائمی، طراحی و اجرای ایده‌های خلاقانه و بسیج نیروهای هنری در مسیر فعالیت‌های انقلابی و دفاع مقدس قدردانی کرد.

همچنین این مقام مسئول نقش استان مازندران را در سال‌های جنگ اثرگذار عنوان کرد و گفت: لازم است که در این سال‌ها با انجام کارهای با ارزش و ماندگار به‌ویژه با زبان هنر، رشادت‌ها و حماسه‌های آن روزگار را به جامعه امروز به‌ویژه جوانان با کمک رسانه‌های مجازی منتقل کنیم.

مهدی معصومی گرجی رئیس حوزه هنری مازندران در بخش‌هایی از این نشست با ابراز این نکته که حوزه هنری از سال گذشته به شکل جدی در حال تولید محتوا برای فضای مجازی است گفت: زبان هنر نافذ و کارآمد است، اما باید هنر برای مردم باشد نه صرفا هنرمندان و باید از پتانسیل همه هنرمندان استفاده کرد نه لزوما طیف خاصی از این گروه.

وی با تاکید بر استفاده از هنرهای مدرن همچون ویدئوآرت، پرفورمنس و هنرهای خیابانی افزود: شایسته است خیابانی در مرکز استان مزین به نام دفاع مقدس بوده و آثار ناب هنری با این موضوع تحت نظارت هنرمندان و اساتید برجسته (جهت تاثیر بیشتر بر اقشار مختلف جامعه) در آن به نمایش در آید.

در پایان مقرر شد دستگاه‌های فرهنگی هنری و اجرایی عضو کمیته یاد شده، طرح‌های خود را بر اساس پتانسیل‌های داخلی جمع‌بندی کرده و با هدف ارائه تولیدات از طریق شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی، در نشست بعدی (ماه آینده) پیشنهاد کنند.

شایان ذکر است اجرای برنامه‌های چهلمین سالگرد دفاع مقدس در مازندران از ۳ خردادماه آغاز شده و تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال