جمعه 9 خرداد 1399
به صورت مجازی برگزار شد:

گفت‌وگو پیرامون هنرهای نمایشی در دوران کرونا و پساکرونا

گفت‌وگوی مجازی
    -     کد خبر: 11151
    -     تاريخ انتشار : 1399/2/24|14:48
سرویس : استانها
گفت‌وگوی زنده اینستاگرامی پیرامون هنرهای نمایشی در دوران کرونا و پس از آن با حضور مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری خراسان شمالی و نویسنده و کارگردان تئاتر استان گیلان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، گفت‌وگوی زنده اینستاگرامی پیرامون هنرهای نمایشی در دوران کرونا و پس از آن با حضور سیدمهدی کشمیری نویسنده طراح و کارگردان تئاتر و مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری خراسان شمالی و مجید کاظم‌زاده‌مژدهی نویسنده و کارگردان تئاتر استان گیلان برگزار شد.

در این گفت‌وگو کشمیری ضمن اظهار نگرانی از عدم استقبال مخاطب تئاتر در دوران پساکرونا گفت: امیدوارم شرایط به گونه‌ای پیش برود که به اعتماد عموم مردم جهت بازگشت به سالن‌های نمایش و سینما خدشه وارد نشود و به زودی شاهد بازگشت مخاطبان به سالن‌ها باشیم.

مژدهی؛ نویسنده و کارگردان تئاتر در این گفت‌وگو به یک سری از سوالات مطح شده پاسخ داد و گفت: من فکر می‌کنم کرونا انسان‌ها را نا‌خواسته و به اجبار از هم دورکرده و پس از رهایی از این ویروس مردم و مخاطبان تئاتر به راحتی به سالن‌های تئاتر برگشته و حتی هجوم آورند.

وی در پاسخ به نقش انتشار فیلم‌های تئاتر در فضای مجازی اظهار کرد: فیلم‌های ویدئویی نه تنها نمی‌تواند جایگزین مناسبی برای تئاتر باشد بله در برخی موارد آسیب زننده است، ویژگی تئاتر به زنده‌ بودن آن است، اگر این ویژگی که در قالب وجود و حضور تماشاگر است را از آن بگیریم دیگر نمی‌توان نام تئاتر بر روی آن گذاشت و من با چنین رویکردی مخالفم.

وی در خصوص آینده هنر به ویژه تئاتر در دوران پساکرونا گفت: بعد از نابودشدن این ویروس منحوس در تمام تئاترها و حتی فیلم‌های سینمایی تاثیرگذار خواهد بود و باید از اشارات نابجا نسبت به این بیماری پرهیز شود تا زمینه‌ساز دور شدن مخاطب از هنر و به‌ویژه تئاتر نشود، چراکه خاطرات ما از این بیماری خوشایند نیست و نمی‌تواند تداعی‌کننده لحظات شیرینی برای مخاطب باشد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال