شنبه 29 شهریور 1399

داستان «غبار پای شتر» برگزیده جشنواره خاتم(ص) شد

جشنواره خاتم
    -     کد خبر: 11148
    -     تاريخ انتشار : 1399/2/24|14:02
سرویس : استانها
داستان «غبار پای شتر» نوشته مرتضی فرجی مدرس کارگاه داستان پیشرفته حوزه هنری همدان، جایگاه نخست بخش بزرگسالان پنجمین دوره جشنواره خاتم(ص) را از آن خود کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مرتضی فرجی منتخب برتر بخش بزرگسالان پنجمین دوره جشنواره خاتم(ص)، این جشنواره را دیدگاهی متفاوت به ادبیات دینی دانست و تصریح کرد: بیان اعتقادات قلبی و دینی در وجود نویسنده، مطالعات گسترده سیاسی، تاریخی و مذهبی از شروط اصلی برای فعالیت و  قلم زدن در ادبیات دینی تاثیرگذار است که در این جشنواره نیز به این مهم توجه شده است.

مدرس کارگاه داستان پیشرفته حوزه هنری استان همدان، انتقال حس و اعتقاد درونی نویسنده در ادبیات دینی را عامل مهم تاثیرگذاری اثر عنوان کرد و افزود: نویسنده آثار دینی باید فحوای سنت، روایات و احادیث را با حفظ مضمون و بدون هیچ دخل و تصرفی با مصادیق عصر معاصر و به زبان امروزی و مُبتلابِه مخاطبان بیان کند و آن را در زندگی روزمره مردم زمانه خود بگنجاند.

نویسنده کتاب «ماندن» به داستان برگزیده اش در پنجمین دوره جشنواره خاتم(ص) اشاره کرد و افزود: داستان «غبار پای شتر» حکایت مردی است در عصر معاصر، که پس از آزادی از زندان با دریافت نشانه‌هایی از پیامبر اکرم(ص) مسیر زندگی‌اش دچار تحول و تغییر می‌شود.

مرتضی فرجی با اشاره به اینکه در پنجمین دوره از جشنواره خاتم(ص) آثار بسیاری از نویسندگان همدانی حضور داشت تصریح کرد: ما شاهد کشف و رشد استعدادهای بسیاری در حوزه ادبیات در استان همدان هستیم و آینده مطلوبی را برای نویسندگان همدانی پیش‌بینی می‌کنیم.

چندی پیش کتاب مجموعه داستان «ماندن» از مرتضی فرجی توسط حوزه هنری استان همدان به چاپ رسید.

پنجمین جشنواره داستان کوتاه خاتم در سال ۱۳۹۸ با موضوع داستان با الهام از ویژگی‌های شخصیتی و سیره حضرت رسول اکرم(ص) با توجه به نیازهای مخاطب و شرایط امروز جهان و مستند به اسناد و روایات معتبر فراخوان خود را منتشر کرد و در سه بخش بزرگسال، کودک و نوجوان و بخش بین الملل برگزار شده است.

۲۶۲ اثر در بخش بزرگسال این جشنواره شرکت کردند که در نهایت ۶۵ اثر به بخش نهایی داوری رسید.

محمدرضا سنگری، مجید قیصری، حمیدرضا شاه‌آبادی، محسن پرویز، زهرا زواریان داوری آثار بخش بزرگسال پنجمین دوره جشنواره خاتم را به عهده داشته اند.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال