شنبه 10 آیان 1399

انیمیشن کوتاه «naturevirus» تولید شد

نیچر ویروس
    -     کد خبر: 11062
    -     تاريخ انتشار : 1399/2/9|11:51
سرویس : استانها
انیمیشن کوتاه «نیچر ویروس» با موضوع گسترش ویروس کرونا در دنیا به نویسندگی و کارگردانی محسن باقری‌دستگردی در حوزه هنری چهارمحال و بختیاری تولید شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: «نیچر ویروس» با موضوع گسترش ویروس کرونا در دنیا است و تلاش دارد در نیم نگاهی کوتاه نشان دهد که ویروس کرونا با آمدن خود باعث شد طبیعت در دنیا نفس تازه ای بکشد و در واقع طبیعت از آمدن این ویروس در جهان خرسند است.

اسماعیلی افزود: کارگردان اثر از منظر خود در این انیمیشن اعتقاد دارد ویروس کرونا آمد و نظم جهان را به هم ریخت. نفس بسیاری از انسان‌ها را گرفت، اما به طبیعت نفس کشیدن بخشید. و انسانی که خود را حاکم مطلق جهان می‌دانست در بند این بیماری اسیر شده اما زمین و دریا و آسمان، دوباره طعم پاکی را  می‌چشند. در فضای تجربی این فیلم، تاکید می‌شود که اگرچه ویروس کرونا دشمن انسان‌هاست، اما ویروس بزرگتر از کرونا، همانا خود انسان است که انگار طبیعت را به چشم ویروس می‌بیند و هر روز به نابود کردن آن سرعت می‌بخشد.

به گفته وی: این اثر در مدت زمان 2 دقیقه و 19 ثانیه  به همت حوزه هنری، دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری چهارمحال و بختیاری و  په پوو پروداکشن دانمارک تولید شده است.

اسماعیلی افزود: طیبه باغبانی «انیماتور»، فاطمه باقری هفشجانی «طراح شخصیت»، سینا کوهی فایق دهکردی «تدوین» و  سجاد شیرازی «صداگذار» این اثر را انجام داده اند و شمس‌الدین آل‌معصوم و آناهید قاسمی نیز از دیگر عوامل تولید این فیلم بوده اند.

محسن باقری دستگردی کارگردان این اثر مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری است که پیش از این نیز انمیشین کوتاهی از او با عنوان «تماشاچی» در بسیاری از جشنواره‌های ملی و بین‌المللی خوش درخشیده است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال