چهارشنبه 5 آذر 1399
هنرمندان علیه کرونا/۱۲

فروش آثار هنری به نفع کادر درمانی و مبتلایان به کرونا

فروش آثار هنری به نفع کادر درمانی و مبتلایان به کرونا
    -     کد خبر: 11056
    -     تاريخ انتشار : 1399/2/8|11:05
امیرهوشنگ آقامیری هنرمند و محقق پیشکسوت عرصه هنرهای تجسمی با راه اندازی پویش «#احسان _سپید» بیش از هزار اثر خود را برای فروش ارائه کرد تا بخش اصلی عواید گنجینه هنری خود را به کادر درمان و بیماران کرونایی اهدا کند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، امیرهوشنگ آقامیری هنرمند و محقق پیشکسوت عرصه هنرهای تجسمی با راه‌اندازی پویش «#احسان _سپید» ۱۳۹۹ اثر از گنجینه هنری خود را اهدا می‌کند.

آقامیری در مورد این رویداد گفت: سال‌ها پیش کمک‌های متفاوتی به خیریه‌ها به صورت پنهانی انجام می‌دادم که آزادی زندانیان و کمک به بیماران مختلف را شامل می‌شد، اما در حال حاضر تصمیم گرفتم این اقدام را آشکارا انجام دهم تا برای نسل جوان فرهنگ‌سازی شود.

وی گفت: کمپینی راه‌اندازی کردم و با ارائه تابلوهای هنری، آثار خوش‌نویسی شامل ۱۱۰ اثر از رباعیات خیام به همراه قرآن نفیس طلای ۲۴ عیار، از مردم دعوت کردم که برای خرید این آثار به نفع سفیدپوشان عرصه درمان و همچنین بیماران آسیب‌دیده ویروس کرونا در این رویداد مشارکت کنند.

این هنرمند پیشکسوت در تشریح آثار این کمپین گفت: بخشی از این آثار در صفحه اینستاگرام کمپین #احسان_سپید موجود است که برای مثال قرآن مطلا با طلای ۲۴ عیار با چرم طبیعی، صنایع دستی با نقوش برجسته به همراه کتاب آرایی من و خط استاد احمد نیریزی با یازده رنگ تفکیکی چاپی از آثار حاضر در کمپین #احسان _سپید_ایران است که به حراج گذاشته می‌شود.

حراج و فروش آثار هنری در ماه مبارک رمضان

این هنرمند در مورد جزئیات این حراج که قرار است ماه مبارک رمضان برگزار شود، گفت: آثار در دو بخش فروش و حراج ارائه می‌شود که بهای آثار برای ایرانیان خارج از کشور به دلار و برای داخل کشور به تومان محاسبه خواهد شد و از طریق این پویش در شرایط بحران و تحریم ارزآوری خواهیم داشت.

این هنرمند ادامه داد: هموطنان می‌توانند آثار خریداری شده را با امضای هنرمند خالق اثر برای خود داشته باشند و همچنین به دلیل شرایط تحریم آثار به خارج از کشور فعلا ارسال نمی‌شود و خیرین می‌توانند آثار خریداری شده را از طرف خود به پزشکان مورد نظر و یا کادر درمانی و پرستاری اهدا کنند.

آقامیری گفت: همچنین برای قدردانی و تجلیل از سپیدپوشان، لوح‌های صنایع دستی با نقوش ایرانی انتزاعی و نقش برجسته که به نام طراوت عشق، طراحی و تولید شده است که تیم خوش‌نویسی آمادگی نوشتن نام اشخاص و پزشکان را روی آن برای هدیه دارد.

وی افزود: معمولا به بنیادهای خیریه حس خوبی ندارم، چون پیش‌بینی می‌کنم بیشتر از این شرایط کشور و احساسات مردم برای فروش آثار استفاده می‌کنند. شبیه گل‌فروشی که عشق ورزیدن را تبلیغ می‌کند.

کرونا به ما آموخت مهم‌ترین ارزش انسانی کمک به دیگران است

این هنرمند پیشکسوت اظهار داشت: من عمیقا اعتقاد دارم که تحول و روشنایی در پس هر آنچه اتفاق می‌افتد، ظهور خواهد کرد. کرونا به ما آموخت زندگی چقدر کوتاه است و مهم‌ترین ارزش انسانی، کمک به دیگران است و قدرت اختیار و اراده امور در تمام عرصه‌ها در دستان ماست.

وی در تشریح نقش هنرمندان در بحران گفت: هنرمندان می‌توانند با اقداماتی کنشگرانه دیگر بخش‌ها را با خود همراه کنند که برای مثال در این شرایط حضور هنرمندان، دلگرمی برای کادر درمان است تا نسبت به ادامه کار خود دلسرد نشوند و بدانند که جامعه قدردان آنهاست.

آقامیری در پایان گفت: می‌توانیم انتخاب کنیم که علو همزیستی با هم و همکاری با یکدیگر، والاترین تصمیم‌هاست و از استعدادمان برای کسانی که به آن نیازمندند استفاده کنیم. می‌توان مرز بین انسانیت و خودخواهی را تفکیک کنیم و از نفسانیت قدم به معنویات بگذاریم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال