دوشنبه 31 شهریور 1399
نگاه هنرمندان به هنر انقلاب/ ۴

موسویان: هنرمند انقلابی تشنه حقیقت است

سید میثم موسویان
    -     کد خبر: 10913
    -     تاريخ انتشار : 1399/1/24|11:35
سرویس : استانها
سید میثم موسویان نویسنده معتقد است: هنرمند انقلابی با اندیشه عمیق خود حقیقت واقعی و ارزشی را با ابزار هنر به مخاطبان خود انتقال می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، سید میثم موسویان از نویسندگان متعهد استان همدان به مناسبت هفته هنر انقلاب عنوان کرد: هنرمندی انقلابی است که عطش اندیشیدن، انقلابی بودن و کشف حقیقت را در وجود خود داشته باشد تا بتواند با بهره‌گیری از درک عمیق درونی و کشفیات ارزشی، آثار هنری انقلابی فاخر تولید کند.

نویسنده کتاب «بنام خدا محمد بروجردی ام مصاحبه نمی‌کنم» با اشاره به اینکه تولید اثر هنری ارزشی و انقلابی با محدودیت‌هایی برای جذب مخاطب مواجه است افزود: در هنر غرب، هدف وسیله را توجیه می‌کند و با طرح مسائلی غیر اخلاقی و محرک نفسانیات در آثار، مخاطب را جذب و مفاهیم مد نظر را القا می‌کند، اما هنرمند ارزشی، متعهد و انقلابی باید با حداقل ابزار موجود و ارتقاء کیفی آثار، ایده ذهنی متعالی خود را به شیوه جذاب عرضه کند.

موسویان سطحی‌نگری و گم شدن در ظاهر مسائل را از تهدیدات و معضلات هنرمندان عصر کنونی عنوان کرد و گفت: در هنر انقلابی، هنرمند باید در مفاهیم عمیق دینی، ارزشی و انقلابی کنکاو کند و در اثرش آثار اندیشه، مطالعه، درک عمیق و دغدغه‌های انسانی نمایان باشد.

نویسنده کتاب «ما هم هستیم» ارتباط رسانه و هنرمندان را رابطه ای دو سویه دانست و تصریح کرد: آثار هنرمندان غربی به راحتی در داخل کشور توزیع می‌شود ولی آثار هنرمندان انقلابی به‌دلیل تحریم‌های فرهنگی یک‌سویه غرب علیه ایران، نمی‌تواند بسط و گستره جهانی داشته باشد.

خالق داستان‌های کوتاه «تفنگمو زمین نذار» نقش مخاطبان هنر انقلابی را نیز مهم دانست و اظهار داشت: انتظار می‌رود که مخاطبان آثار هنری ارزشی، انقلابی و متعهد در عرصه های مختلف، در وهله افراد انقلابی، مذهبی و متعهد باشند و با کمک آنها بتوان این هنر را توسعه و بسط داد تا در جامعه نهادینه شود.

سید میثم موسویان حضور نویسندگان توانمند کشوری در استان همدان را گنجینه ای گران‌بها اعلام کرد و گفت: با توجه به فضای موجود، وضعیت ادبیات در استان همدان به‌شدت رو به رشد است تا جایی که شاید در آینده ای نزدیک جایگاهی قابل توجه در سطح ملی داشته باشد و در این زمینه حوزه هنری استان با برگزاری کارگاه‌های حرفه ای مانند خانه رمان، داستان‌نویسی و ایجاد فضای صمیمی بین نویسندگان نقش‌آفرین بوده است.

سید میثم موسویان متولد ۱۳۶۲ در همدان و کارشناس ارشد روانشناسی است. برگزيده جشنواره بين المللی سلام بر نصرالله سال ۱۳۸۶، رتبه سوم در جشنواره پيامبر اعظم(ص) سال ۱۳۸۷، برنده لوح تقدير جشنواره يوسف ۲ سال ۱۳۸۸، رتبه نخست جشنواره‌ ملی رمان‌نويسی انقلاب اسلامی سال ۱۳۸۹، نامزد نهايی يازدهمين دوره‌ جايزه ادبی جلال آل‌احمد با کتاب «تفنگمو زمين نذار» سال ۱۳۹۷، برگزيده نهايی آتيه داستان جايزه ادبی جلال آل‌احمد به انتخاب مردم سال ۱۳۹۷و ... بخشی از موفقيت‌های سید میثم موسویان در عرصه قلم است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال