شنبه 10 خرداد 1399

اکرمی: تأثیر هنر انقلاب بر جریان فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی

بهروز اکرمی
    -     کد خبر: 10882
    -     تاريخ انتشار : 1399/1/20|15:03
سرویس : استانها
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی گفت: جای هیچ تردیدی نیست که ماندگاری بسیاری از ارزش‌ها و هنجارهای انقلابی، حاصل پیوند عمیق میان هنر و انقلاب مردم مسلمان ایران است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، بهروز اکرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی پیامی صادر کرد که به شرح زیر است:

باسمه تعالی

در روزهای آغازین سال، هفته نکوداشت هنر انقلاب اسلامی را در پیش رو داریم. هنری که برخاسته از اندیشه‌های ناب انقلاب اسلامی است. تاثیری که انقلاب بر هنر جامعه داشت امروزه برای همه مردم کاملا ملموس است. این هنر متعهد که پس از انقلاب اسلامی متولد شد، نه تنها بر جریان فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی تاثیر عمیق گذاشته، بلکه در گسترش فرهنگ مبارزات رهایی‌بخش در سراسر جهان موثر بوده و فرهنگ مبارزه با نظام سلطه در مکتب اسلام را به جهانیان معرفی کرده است.

جای هیچ تردیدی نیست که ماندگاری بسیاری از ارزش‌ها و هنجارهای انقلابی، حاصل پیوند عمیق میان هنر و انقلاب مردم مسلمان ایران است و اگر این ارتباط تنگاتنگ نبود، شاید تمام اضلاع و زوایای انقلاب به تصویر کشیده نمی‌شد و امکان ارائه آن به سایر ملت‌های جهان به وجود نمی‌آمد.

حوزه هنری استان مرکزی که خود برآمده از بطن انقلاب است و رسالت اصلی آن نشر و ترویج اندیشه‌های ناب و پیغام‌های انقلاب در استان است، باید بیش از پیش نسبت به تربیت هنرمندان متعهد و تولید آثار فاخر هنری تلاش کرده و مجموعه استانداری مرکزی نیز نسبت به همکاری با این مجموعه از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد. متاسفانه امسال با شرایطی که در کشور به وجود آمد از برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری در سطح استان محروم شده ایم. انشاءالله به زودی با رفع این ویروس منحوس و نجات سلامتی مردم کشور شاهد برپایی اینگونه برنامه‌ها در سطح استان باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال