شنبه 10 خرداد 1399

آیت‌الله عاملی: هنر، عطیه‌ای الهی و موهبتی قدسی است/ بهنام‌جو: هنرمندان مؤثرترین اقشار در تأثیرگذاری بر آحاد جامعه

آیت الله عاملی
    -     کد خبر: 10881
    -     تاريخ انتشار : 1399/1/20|14:39
سرویس : استانها
نماینده ولی فقیه در اردبیل و استاندار اردبیل در پیام‌هایی روز هنر انقلاب اسلامی را تبریک گفتند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در پیام آیت‌الله دکتر سیدحسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل به مناسبت ۲۰ فروردین‌ماه روز هنر انقلاب اسلامی چنین آمده است:

باسمه تعالی

هنر، عطیه‌ای الهی و موهبتی قدسی است که خداوند متعال به عنوان امانتی گرانقدر به هنرمندان عطا می‌کند تا به وسیله آن، هم خود را از شمیم معنویت و معرفت عطرآگین کنند و هم دیگران را از دریچه هنر به تماشای عالم معنا و حقیقت برند.

نقش و کارکرد هنر اصیل، تسهیل سلوک در مسیر معرفت و تبیین حقیقت با اتکا به الهام هنری است؛ و وظیفه هنرمند متعهد، به کار بردن هنر خویش در خدمت به رشد و تعالی فردی و اجتماعی بشر است؛ که اگر این موهبت خدادادی در مسیری غیر از این به کار رود، حق امانت الهی گذارده نمی‌شود.

بنابراین هنرمند متعهد که حق امانت خویش را ادا می‌کند، در جامعه دینی و اسلامی، دارای ارزشی بی‌نظیر است، چنان‌که به تعبیر شیخ اجل، سعدی شیرازی «هرجا که رود، قدر بیند و بر صدر نشیند.»

بنده از طرف شورای فرهنگ عمومی و مردم شریف استان اردبیل، هفته هنر انقلاب اسلامی را خدمت همه هنرمندان فرهیخته استان و هنرمندان متعهد کشور عزیزمان در رشته‌های مختلف هنری که با درک مسئولیت و رسالت خویش، سهمی ارزنده در رشد و تعالی فرهنگی و اجتماعی جامعه ایفا می‌نمایند، تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

پیام استاندار اردبیل به مناسبت روز هنر انقلاب اسلامی

استاندار اردبیل نیز در پیامی روز هنر انقلاب اسلامی را تبریک گفت.

در پیام اکبر بهنام‌جو استاندار اردبیل به مناسبت ۲۰ فروردین‌ماه روز هنر انقلاب اسلامی چنین آمده است:

باسمه تعالی

نام‌گذاری روز بیستم فروردین‌ماه به عنوان روز هنر انقلاب اسلامی در تقویم رسمی کشور، همزمان با سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم، سیدمرتضی آوینی، نشان از اهمیت والای هنر و ارزش بی‌بدیل هنرمندان در نظام اسلامی دارد.

بدون شک، رشد و تعالی فرهنگی و اجتماعی کشور و استان بدون ایفای نقش سازنده و تأثیرگذار هنرمندان، امری بعید و دور از واقعیت است. چراکه زبان هنر بهترین و کارآمدترین وسیله در تبیین و ترویج مسائل دشوار معرفتی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی محسوب می‌شود و هنرمندان مؤثرترین اقشار در تأثیرگذاری بر آحاد جامعه هستند.

بنده ضمن گرامیداشت این روز مبارک و فرخنده، هفته هنر انقلاب اسلامی را خدمت همه هنرمندان توانمند، متعهد و شریف استان اردبیل که همواره در عرصه‌های ملی و بین‌المللی برای مردم این خطه افتخارآفرینی کرده، و با خلق آثار هنری ارزشمند، نقشی سازنده در ارتقا و توسعه فرهنگی و اجتماعی استان داشته‌اند، تبریک عرض می‌کنم.

انتهای پیام/

 

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال