شنبه 10 خرداد 1399

شیروانی: قدردان هنر هنرمندان واقعی این روزها هستیم

شیروانی
    -     کد خبر: 10878
    -     تاريخ انتشار : 1399/1/20|13:41
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری در پیامی به مناسبت روز و هفته هنر انقلاب گفت: جا دارد قدردان هنر هنرمندان واقعی این روزها، کادر پزشکی و درمانی در همه رده‌ها باشیم که با تلاش و از خودگذشتگی، خالق لحظه‌هایی هستند که بی‌شک در ذهن و خاطر همه ایرانیان و جهانیان ماندگار و جاودان خواهد ماند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حجت الله شیروانی رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری، در پیامی هفته هنر انقلاب و روز هنر انقلاب را تبریک گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

به نام یگانه هستی بخش

روز و هفته هنر انقلاب فرصت مغتنمی برای رخنمایی هنر، این گوهر دردانه هستی است و بخش ویژه‌ای از جامعه هنری استان به صورت نمادین در این ایام فرصت می‌یابند تا بیش از پیش آنچه را بدان آراسته‌اند، بنمایند و حوزه هنری مفتخر است به عنوان یکی از متولیان و مدعیان هنر انقلاب در کنار سایر همراهان و ارگان‌های فرهنگی، خدمتگزار این ایام هنرمندان و هنردوستان، در برپایی ویژه‌برنامه‌های مختلف باشد و البته تجربه سالیان اخیر برگزاری پاسداشت و گرامیداشت هفته هنر انقلاب بر حسن نام‌گذاری و تعیین این ایام صحه می‌گذارد.

هر چند سال جاری (۱۳۹۹) با رخداد بلای عالم‌گیر موسوم به  اپیدمی ویروس کرونا عرصه فرهنگ و هنر نیز متأثر شد و بسیاری از رویدادهای عینی هنری در تعطیلی اجباری به سر می‌برند، اما از آن جایی که هنر هیچ وقت پایان‌پذیر و تعطیل‌بردار نیست و نمی‌تواند ازکنار رویدادها بی‌تفاوت گذر کند، به لطف و همت هنرمندان سراسر کشور و البته استان،  شاهدیم که در این وانفسا و شرایط خاص هنرمندان عزیزمان در حد اقتضا و امکان این روزها از تلاش و همراهی با جامعه فروگذار نبوده و به هر نحو ممکن در خدمت گذر از این روزگار خاص اند. و همین خصیصه هنر است که آن را در خدمت مردم و جامعه و توسعه امکانات زندگی، شکلی از زندگی که فراتر از رفع صرف غرایز و معاش روزمره است و به انسان به عنوان موجودی متعالی و اعضای یک پیکر توجه و باور دارد، قرار می‌دهد.

در این مجال به رسم سالیان گذشته فرصت سخن گفتن و شرح ماهیت هنر انقلاب و اهداف و رسالت‌های آن و اشاره به عملکرد و کارنامه حوزه هنری و دستاوردها (که بی‌شک در فرصت‌های آتی به آن پرداخته خواهد شد) نیست، لیکن با یاد و گرامیداشت روز و هفته هنر انقلاب و همچنین هنرمند والامقام؛ شهید سیدمرتضی آوینی (بهشت خدا بر او باد) که هنر انقلاب با یاد عزیز و گرامی‌اش مزین شده، و برگرفته از اندیشه‌های ایشان که در تبیین هنر انقلاب نقش برجسته دارد، جا دارد قدردان هنر هنرمندان واقعی این روزها، کادر پزشکی و درمانی، در همه رده ها باشیم که با تلاش و از خودگذشتگی، خالق لحظه‌هایی هستند که بی‌شک در ذهن و خاطر همه ایرانیان و جهانیان ماندگار و جاودان خواهد ماند و ضمن گرامیداشت یاد درگذشتگان این ایام و آرزوی گذر هر چه زودتر از این شرایط، برای همه اقشار جامعه آرزوی سلامت و تندرستی کنیم. بی‌شک جامعه هنری در خلق آثار و آفرینش‌های ادبی و هنری خود در حال و آینده، این روزها را از یاد نخواهد برد و حوزه هنری نیز تلاش خواهد کرد در راستای وظایف و رسالت‌ها همچنان خدمتگزار هنرمندان و سایر اقشار جامعه باشد. آینده از آن کسانی است که از گذشته و حال آموخته و سرشار از امید و مصمم، به سوی فردا گام بردارند.

انتهای پیام/
 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال