سه شنبه 13 خرداد 1399

مرادی: حساسیت نسبت به مسائل روز ویژگی اصلی هنرمند متعهد و انقلابی است

امین مرادی
    -     کد خبر: 10877
    -     تاريخ انتشار : 1399/1/20|13:27
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری استان کردستان گفت: حرکت کردن با مسائل روز و داشتن واکنش‌های به موقع و مناسب نسبت به تحولات پیرامونی، از ویژگی‌های اصلی هنرمندان انقلابی است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، امین مرادی رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان ضمن اشاره به ۲۰ فروردین‌ماه روز هنر انقلاب، اظهار کرد: مکتب بنیان نهاده شده از سوی شهید مرتضی آوینی به عنوان پرچمدار اصلی هنر انقلابی و متعهد امروز از سوی جوانان هنرمند نه تنها در کشورمان که حتی در کشورهای منطقه نیز به صورت جدی دنبال می‌شود.

وی با اشاره به نگاه شهید آوینی به موضوع فرهنگ و هنر افزود: نگاه شهید مرتضی آوینی به فرهنگ و هنر همان نگاه هنرمندان متعهد و انقلابی است و امروز علی‌رغم گذشت سال‌ها از شهادت آن شهید عرصه فرهنگ، همچنان راه و روش شهید آوینی به عنوان یک مکتب مهم دنبال و پیگیری می‌شود.

مرادی با اشاره به جایگاه فرهنگ در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، گفت: یکی از برکات اصلی پیروزی انقلاب اسلامی ایران تغییر و تحول اساسی در مباحث فرهنگی و هنری بود و به همین دلیل بسیار از تحلیل‌گران مسائل سیاسی، انقلاب اسلامی ایران را یک انقلاب فرهنگی می‌نامند.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران از بدو شکل‌گیری و پیروزی، روش و شیوه‌ای جدید را نسبت به مسائل فرهنگی و هنری عرضه کرد و امروز در سایه این نگاه مترقی است که هنرمندان زیادی پرورش یافته و پیام انقلاب اسلامی را با استفاده از زبان هنر نه تنها در سطح ملی که در سطح جهانی و بین‌المللی عرضه می‌کنند.

هنر متعهد و انقلابی در خدمت کمال اخلاق و دینی است

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان گفت: هنر انقلابی هنری ارزشی و برآمده از ویژگی‌های دینی و اخلاقی است و به همین دلیل همواره در خدمت تعالی کمال در انسان بوده و سعی می‌کند که با زبان هنر این ویژگی‌های حسنه را به خوبی انتقال دهد.

وی با بیان اینکه امروز هنرمندان متعهد زیادی در سطح کشور به ویژه استان کردستان با الگو گرفتن از این مهم در حال فعالیت هستند، بیان کرد: هنرمندان متعهد کردستانی در کنار سایر هنرمندان کشور و با دنبال کردن همین نوع نگاه در مباحث مختلف حضوری پررنگ داشته و در مسیر کمک به تعالی مسائل اخلاقی و دینی تلاش می‌کنند.

مرادی گفت: به دلیل این نوع نگاه است که در اتفاقات و رویدادهای مختلف در کشور و حتی سایر نقاط جهان هنرمندان کردستانی هم جدای از فعالیت‌های متعدد هنری و تولیدات خود، در راستای ایفای رسالت اجتماعی وارد میدان شده و در راستای کمک به هم‌نوعان خود اقدامات و فعالیت‌های مختلفی را اجرایی می‌کنند.

وی با بیان اینکه این گونه اقدامات کاملاً در مسیر واکنش به موقع نسبت به مسائل مختلف روزمره است، عنوان کرد: خوشبختانه در این راستا هنرمندان کردستان همواره حضور و توان خود را به نمایش گذاشته و تولیدات مناسب خوبی را نیز عرضه کرده‌اند.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان افزود: به عنوان نمونه حضور به موقع و واکنش هنرمندان در سراسر کشور به ویژه استان کردستان نسبت به شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و تولید آثار متعدد در رشته‌های مختلف هنری ثابت کرد که هنر متعهد و انقلابی در کشور زنده و پویاست و روز به روز نیز در مسیر تعالی و پیشرفت قرار دارد.

توسعه زیرساخت‌های فرهنگی کردستان در اولویت قرار دارد

وی با اشاره به فعالیت‌ها و برنامه‌های مختلف حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در راستای کمک به تقویت هنر متعهد و انقلابی، یادآور شد: حوزه هنری در استان کردستان جدای از تلاش در راستای تقویت زیرساخت‌ها و افزایش سرانه فضای فرهنگی، در حوزه نرم‌افزاری هم فعالیت‌ها و برنامه‌های مختلفی را در دستور کار قرار می‌دهد.

مرادی گفت: حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان توجه به آموزش در راستای شناسایی و پرورش هنرمندان متعهد و تولید اثر در مسیر کمک به اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی را جزء اولویت‌های اصلی خود قرار داده و برنامه‌های متعددی را در طول سال در این راستا اجرایی می‌کند.

وی با اشاره به وضعیت فعالیت‌ها و برنامه‌های هفته هنر انقلاب در استان کردستان در سال جاری، اظهار کرد: متاسفانه به دلیل وضعیت بیماری کرونا در این استان و البته سایر نقاط کشور، شماری از فعالیت‌ها و برنامه‌های مناسبتی هفته هنر انقلاب به زمان دیگری موکول شده است.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان گفت: در ایام هفته هنر انقلاب و با بهره‌برداری از بستر ایجاد شده در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی چندین فعالیت و برنامه طراحی و تدوین شده است و امیدواریم که بعد از شکست این ویروس منحوس بتوانیم دیگر فعالیت‌ها و برنامه‌های پیش‌بینی شده را برگزار کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال