شنبه 10 خرداد 1399

یادداشت نویسنده «دختر شینا» برای راوی «آب هرگز نمی‌میرد»

بهناز ضرابی‌زاده نویسنده «دختر شینا»
    -     کد خبر: 10858
    -     تاريخ انتشار : 1399/1/18|11:43
بهناز ضرابی‌زاده نویسنده «دختر شینا» در یادداشتی تقدیم به شهید سلگی راوی «آب هرگز نمی‌میرد» نوشت: هرگز او را فراموش نخواهم کرد بزرگ‌مرد صبوری که در سکوتی عمیق به دوردست‌ها نگاه می‌کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، بهناز ضرابی‌زاده از نویسندگان مطرح کشورمان که تالیفاتی چون «دختر شینا»، «ساجی»، «گلستان یازدهم» که از آثار منتشر شده سوره مهر است را در کارنامه دارد، در مطلبی که در صفحه شخصی خود منتشر کرد به شهید سلگی راوی کتاب «آب هرگز نمی‌میرد» پرداخت و نوشت:

«بزرگ مردی از میان ما رفت. چه آهسته و چه آرام. سال ۹۵ با او همسفر شدیم. اولین باری بود ایشان را از نزدیک می‌دیدم. همسر و پسرم اغلب مواقع همنشین و هم غذا و همراه ایشان بودند. نمی‌دانم همسرم چه در حاج میرزا دید که بعد از آن سفر هر بار اسم ایشان آورده می‌شد آهی می‌کشید و می‌گفت حاج میرزا بزرگ مردی است...

اما من بیشتر با همسر ایشان همنشین شدم. اولین شبی که ایشان را دیدم در راهروی مسافرخانه نجف اشرف بود. داشت برای خانم حسام تعریف می‌کرد که چمدانشان را فرودگاه ایران گرفته‌اند و پس نداده‌اند.

لباس‌های راحتی، مسواک، حوله و جوراب‌های حاج میرزا توی آن چمدان بودند. با غصه دردناکی می‌گفت که جوراب‌های مخصوص پای مصنوعی حاج میرزا که نباشد پاهایش زخم می‌شود و به سختی می‌تواند راه برود. طوری برایمان از درد و رنجی که حاج میرزا می‌کشید می‌گفت که من تا روز آخر سفر و حتی امروز نگران و دلواپس آن چند روزی هستم که حاج میرزا بدون جوراب مخصوص پاهای مصنوعی‌اش را می‌پوشید و راه هتل تا حرم را با عصا تق تق کنان می‌رفت و بر می‌گشت. می‌دانستم چقدر درد می‌کشد حتی تصور می‌کردم سایش پوست نازک پای قطع شده را روی پای مصنوعی خشن. اما اگر در آن مسیر و حتی بعد از آن با حاج میرزا همراه و هم کلام می‌شدی یک ناله، شکایت یا یک آه کوچک نمی‌شنیدی...

هرگز او را فراموش نخواهم کرد بزرگ‌مرد صبوری که در سکوتی عمیق به دور دست‌ها نگاه می‌کرد.»

گفتنی است، کتاب «آب هرگز نمی‌میرد» از آثار منتشر شده سوره مهر به روایت سردار شهید حاج میرزا محمد سلگی و به قلم حمید حسام است که مورد تقریظ مقام معظم رهبری قرار گرفته است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال