شنبه 10 خرداد 1399

تولید ۴ فیلم کوتاه با موضوع کرونا در حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد

شریف اسلامی
    -     کد خبر: 10852
    -     تاريخ انتشار : 1399/1/17|15:39
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد از تولید و انتشار ۴ فیلم کوتاه با موضوع مقابله با کرونا در این نهاد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت: با شیوع ویروس کرونا در کشور، هنرمندان حوزه هنری تلاش کردند تا به شیوه‌های مختلف و با تولید آثار هنری تاثیرگذار، به مسئولیت اجتماعی خود در پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا عمل کنند.

اسلامی بیان کرد: با توجه به شرایط حاکم بر کشور، از ابتدای اسفندماه تلاش کردیم تا از انجام هرگونه فعالیت هنری اجتماع‌محور خودداری شود و در عوض به سمت تولید محتوا در زمینه‌های مختلف برای فضای مجازی گام برداشتیم.

وی تصریح کرد: در این راستا در حوزه فیلم تاکنون ۴ فیلم کوتاه متناسب با فضای مجازی با موضوع پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و همچنین فداکاری‌های پرسنل درمانی استان تولید و از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی منتشر شده است.

اسلامی افزود: فیلم کوتاه «پاکبان ضد ویروس نیست» به کارگردانی سعید کریمی، «اشک‌های یک پدر» و «خواهش» به کارگردانی سید جواد هادی اصل و همچنین انیمیشن «آخرین عید دیدنی» عناوین فیلم‌های تولید شده در حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد در این مدت است.

وی اظهار داشت: هم اکنون سه اثر کوتاه دیگر و یک فیلم مستند از کل پروسه مقابله با کرونا در استان در دست تولید است.

وی افزود: علاوه بر این فراخوان تولید فیلم‌های کوتاه مستند، داستانی و انیمیشن با موضوع پیشگیری از کرونا و ایثار و فداکاری پرسنل درمانی استان نیز منتشر شده و از آثار تولید شده در این زمینه حمایت می‌شود.

وی با اشاره به مانایی و تاثیرگذاری زبان هنر افزود: ایجاد و تقویت امید و نشاط در جامعه در دوران فاصله‌گذاری اجتماعی و در خانه ماندن مردم، یکی از مؤلفه‌های مهم در مقابله با ویروس کروناست که تلاش می‌کنیم با تولید آثار هنری مرتبط، حداقل قدم کوچکی در این راستا برداریم.

انتهای پیام/
 
 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال