شنبه 10 خرداد 1399

مرادی: هنرمندان کردستانی به جنگ با کرونا رفتند/ تمدید مهلت ارسال آثار جشنواره استانی شعر و داستان جوان

امین مرادی
    -     کد خبر: 10846
    -     تاريخ انتشار : 1399/1/16|17:38
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری استان کردستان گفت: در راستای مبارزه با شیوع ویروس کرونا و تشویق مردم به ماندن در خانه، برنامه‌های مختلفی با همکاری هنرمندان مطرح استان برگزار شده است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری امین مرادی رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در گفت‌وگویی با اشاره به لزوم بسیج همگانی مردمی مبارزه با ویروس کرونا و قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته کادر درمانی کشور گفت: همسو با برنامه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا و با توجه به نقش تأثیرگذار هنرمندان در جامعه، حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان برنامه‌های مختلفی را در این ایام به انجام رسانده که با استقبال بسیار خوبی هم مواجه شده است.

وی در این رابطه افزود: مسابقه هنری «در خانه هنرمندانه بمانیم» در 7 رشته هنری نقاشی، عکاسی، استاپ موشن، قصه‌گویی، موسیقی، شعر و داستان با هدف تلاش برای تشویق بیشتر اعضای خانواده برای ماندن در خانه، بهره‌مندی صحیح از ظرفیت‌های ارتباطی از جمله فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، تلاش در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت خانواده‌ها، معرفی روش‌های مختلف برای حفظ سلامتی مردم در راستای مقابله با ویروس کرونا و شناسایی و کشف استعدادهای هنری کودکان و نوجوانان، از برنامه‌هایی است که در حال برگزاری است.

مرادی ادامه داد: در این جشنواره که تا 31 فروردین‌ماه مهلت ارسال آثار در آن وجود دارد، تاکنون آثار بسیار خوبی از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شده و انتظار داریم همچنان شاهد آثار هنری در رشته‌های اعلام شده باشیم.

وی یادآوری کرد: افراد می‌توانند در تمامی بخش‌ها آثار خود را به شماره واتس‌آپ 09922160665 ارسال کنند و در نهایت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان آثار منتخب را در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کند.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان به انتشار پیام هنرمندان شناخته شده استان و کشور اشاره کرد وگفت: در این مدت در قالب فیلم‌های چند دقیقه ای هنرمندان مطرحی همچون پوران درخشنده، بیژن کامکار، نجمه تجدد، سعدا... نصیری، فردین صادق ایوبی، مهدی احمدی، فاتح عزت پور، صابر میکائیلی، جمشید فرجوند فردا، صابر دل بینا، سیمین چایچی، حامد پیرا، کارن احمدی، محدثه جعفری با دعوت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در پیام‌هایی به تشویق ماندن مردم در خانه‌ها پرداختند که بازتاب بسیار خوبی را در فضای مجازی پیدا کرد.

مرادی افزود: از دیگر برنامه‌هایی که با همکاری صداوسیمای مرکز کردستان انجام شد، پخش فیلم‌های کوتاه فیلمسازان کردستانی در شبکه استانی سیمای مرکز کردستان بود که بسیار مورد توجه قرار گرفت و فرصت بسیار مناسبی جهت معرفی هنرمندان جوان استان و به تصویر درآوردن آثار این هنرمندان فراهم شد.

مرادی در بخش دیگری از سخنان خود به تمدید مهلت ارسال آثار به یازدهمین جشنواره استانی شعر و داستان جوان سوره نیز اشاره کرد و گفت: این جشنواره قرار بود در فروردین‌ماه 99 برگزار شود که با توجه به شرایط به‌وجود آمده برگزاری در این ایام امکان‌پذیر نیست.

وی تصریح کرد: با توجه به استقبال هنرمندان شاعر و داستان‌نویس و تعویق زمان برگزاری، علاقه‌مندان می‌توانند تا پایان فروردین‌ماه 99 آثار خود را به این جشنواره که مختص جوانان تا رده سنی 35 سال است ارسال کنند.

مرادی یادآوری کرد: در بخش شعر و داستان کردی تمامی شاعران و داستان‌نویسان کُرد زبان از تمام نقاط کشور می‌توانند آثار خود را ارسال کنند و در بخش شعر و داستان فارسی تنها شاعران و داستان‌نویسان جوان استان می‌توانند شرکت کنند.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان با قدردانی از همکاری مردم در ایام نوروز و روز طبیعت اظهار امیدواری کرد: با عنایت خدای متعال، همراهی و همدلی مردم و تلاش مسئولین و دست اندرکاران درمانی کشور به زودی با شکست این میهمان ناخوانده، کشور به روال عادی برگردد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال