سه شنبه 4 آذر 1399

تمدید مسابقه کارتون «ما کرونا را شکست می‌دهیم»/ مهلت ارسال آثار تا ۲۱ فروردین

شجاعی طباطبایی
    -     کد خبر: 10825
    -     تاريخ انتشار : 1399/1/11|16:11
دبیر اولین مسابقه بین‌المللی کارتون «ما کرونا را شکست می‌دهیم» از تمدید ۱۰ روزه فراخوان این مسابقه تا ۲۱ فروردین‌ماه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، سیدمسعود شجاعی طباطبایی دبیر اولین مسابقه بین‌المللی کارتون «ما کرونا را شکست می‌دهیم» با اشاره به استقبال خوب هنرمندان ایرانی و خارجی از این مسابقه گفت: استقبال از شرکت در مسابقه تا به امروز خوب بوده است، همچنان که هنرمندان خارجی نیز طی تماس‌های متعدد خواستار تمدید مهلت فراخوان شدند.

وی ادامه داد: همچنین چون خیلی از هنرمندان ایرانی نیز نتوانستند در شرایط قرنطینه خانگی اثری برای ما بفرستند و خیلی‌ها هم دوست داشتند بیشتر از یک اثر برای مسابقه ارسال کنند، تصمیم گرفتیم زمان ارسال آثار را ۱۰ روز تمدید کنیم و به همین دلیل آخرین مهلت ارسال اثر به مسابقه تا ۱۲ شب ۲۱ فروردین ماه خواهد بود.

وی با بیان اینکه تا این لحظه از ۷۷ کشور دنیا در مسابقه «ما کرونا را شکست می‌دهیم» اثر ارسال شده است، اظهار کرد: در حال حاضر، ۷۵۰ هنرمند از ۷۷ کشور جهان با بیش از ۲۵۰۰ اثر در مسابقه شرکت کرده‌اند که از این میان، ۱۳۰۰ اثر روی سایت ایران کارتون بارگذاری شده است و علاقه‌مندان می‌توانند آثار را از اینجا مشاهده کنند. تاکنون ۷۱۰ هزار و ۵۲۶ بازدید از گالری آثار رسیده، داشته‌ایم و این بخش از سایت، هر روز حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار بازدید دارد.

شجاعی طباطبایی درباره انتخاب اولیه آثار در مسابقه نیز گفت: از آنجایی که برخی آثار با مسائل دینی و اعتقادی مغایرت داشتند و خیلی آثار نیز از نظر تکنیکی و موضوعی مرتبط نبودند و یا به مباحث غیراخلاقی پرداخته بودند، ناگزیر بودیم آنها را از حضور در داوری کنار بگذاریم.

دبیر اولین مسابقه بین‌المللی کارتون «ما کرونا را شکست می‌دهیم» همچنین در پایان از اضافه شدن جایزه‌ای برای کودکان زیر ۱۰ سال در این مسابقه خبر داد.

گفتنی است، فراخوان مسابقه بین‌المللی کارتون و کاریکاتور «ما کرونا را شکست می‌دهیم» ۱۱ اسفندماه منتشر شد و هنرمندان تا ۲۱ فروردین ۹۹ فرصت دارند در این مسابقه شرکت کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال