پنج شنبه 12 تیر 1399

انتشار فراخوان و دعوت به فعالیت هنرمندان مازندرانی در تعطیلات نوروز

معصومی گرجی
    -     کد خبر: 10809
    -     تاريخ انتشار : 1398/12/28|14:04
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری مازندران از هنرمندان خواست تا شرایط ناگزیر کنونی را به فرصتی برای خلق آثار فاخر هنری بدل کنند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مهدی معصومی گرجی رئیس حوزه هنری مازندران عنوان کرد: با توجه به تعطیلی تمامی برنامه‌های فرهنگی هنری استان به‌ویژه فعالیت‌های جمعی، محافل و رویدادهای هنری پایان سال و ایام نوروز، تصمیم بر آن شد با انتشار فراخوانی از سوی این مرکز از هنرمندان دعوت شد تا این خانه‌نشینی اجباری را به یک فرصت مناسب برای خلق اثر بدل کنند.

معصومی گرجی با ذکر این نکته که پیش‌تر نیز پویش «هیچ جایی خونه آدم نمیشه» در واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری مازندران آغاز به کار کرده گفت: طی فراخوانی که در آخرین روز کاری سال ۹۸ منتشر خواهد شد، از هنرمندان چند رشته هنری(هنرهای تجسمی، ادبیات و... ) تقاضا کردیم با موضوعاتی همچون شادی و امید، سبک زندگی ایرانی اسلامی، اخلاق و خانواده، بیماری کرونا و رویدادهای وابسته به آن به تولید اثر بپردازند.

وی همچنین گفت: در ادامه هنرمندان استان فرصت خواهند داشت تا پایان اردیبهشت ۹۹ کارهای خود را از طریق فضای مجازی(که آدرس آن در فراخوان ذکر شده) ارسال کنند و اعلام نتایج نهایی و برگزاری نمایشگاه(واقعی و مجازی) به تیرماه ۹۹ موکول خواهد شد.

رئیس حوزه هنری مازندران در پایان ضمن یادآوری این مطلب که شبکه اینستاگرامی این نهاد در ایام تعطیلات نوروزی با نمایش مجازی آثار هنرمندان استان میزبان علاقه‌مندان از سراسر کشور خواهد بود گفت: هدف اصلی فراخوان مذکور ضمن همکاری تنگاتنگ با هنرمندان فرهیخته استان و تولید، ایجاد فضایی با نشاط و امیدبخش است تا بتوانیم با کمک هنرمندان موجی از روحیه تازه و حال و هوای زندگی اصیل توام با سلامت و معنویت و شادی را در استان و کشور به راه بیاندازیم تا دوشادوش جامعه پزشکی و پرستاران و سایر زحمت کشان این ورطه را به سلامت (انشاءالله) رد کنیم.

مهدی معصومی گرجی در پایان با تاکید بر این نکته که اهداف معنوی این رویداد بیش از هرچیز مدنظر است و در نهایت به سه اثر در هر بخش یک هدیه نقدی اختصاص خواهد یافت ادامه داد: مطمئن هستم هنرمندان استان همچون ادوار گذشته پر دغدغه بوده و به مسئولیت‌های اجتماعی خود در شرایط موجود می‌اندیشند، با این حال حوزه هنری با این کار فقط بستری را فراهم کرده تا بتوان شرایط ارائه کارهای مسئولانه گروهی از هنرمندان مازندرانی جلوه‌گر شود.

شایان ذکر است که از ابتدای شیوع ویروس کرونا در مازندران(با توجه به شرایط ویژه استان در بحث مسافرپذیری و خطر گسترش بیش از حد بیماری) کلیه برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی هنری در نهادها و سازمان‌های مرتبط لغو شد.

آثار هنری جهت بازدید علاقه‌مندان در فضای مجازی ارائه می‌شود

همچنین حوزه هنری مازندران تولیدات خود و آثار هنرمندان برجسته استان را در ایام تعطیلی محافل و برنامه‌ها در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کند.

یاسر یمینی روابط عمومی حوزه هنری مازندران با ذکر این نکته که برنامه‌های جمعی و محافل فرهنگی هنری این نهاد به دلیل شیوع ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی لغو شده اعلام کرد: در پی جبران این مسئله تلاش خواهیم کرد تولیدات این مرکز و آثار هنرمندان استان در قالب نمایشگاهی و بسته هنری از طریق شبکه اینستاگرامی حوزه هنری و سایر بسترهای مجازی موجود به سمع و نظر علاقه‌مندان برسد.

وی همچنین گفت: در حالی‌که برخی خانواده‌های مازندرانی همچون سایر هم‌وطنان به دلیل کنترل ویروس کرونا و حفظ سلامت خود ناگزیر به ماندن در خانه هستند، مراکز فرهنگی هنری می‌توانند بخشی از نیازها و علاقه‌مندی‌های خانواده‌ها را تامین کنند تا فشار این شرایط قابل تحمل شود.

یمینی با ابراز این نکته که اقدام یادشده با همکاری مسئولان و کارشناسان واحدهای فرهنگی هنری حوزه هنری و هنرمندان استان در رشته‌های مختلف صورت می‌گیرد افزود: در روزهای آتی و پیش از تعطیلات نوروزی فراخوانی از سوی این مرکز جهت دریافت آثار هنری خلق شده در ایام خانه‌نشینی منتشر خواهد شد که آن هم از دیگر اقدامات حوزه هنری مازندران جهت ارائه آثار جدید هنرمندان استان و اهدای جوایزی به کارهای برگزیده خواهد بود.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال