پنج شنبه 12 تیر 1399

محدثی خراسانی: «یاور همدانی» شاعری لطیف‌الطبع بود و برای جوان‌ها وقت می‌گذاشت

محدثی خراسانی
    -     کد خبر: 10799
    -     تاريخ انتشار : 1398/12/26|12:46
مصطفی محدثی خراسانی گفت: مرحوم «یاور همدانی» بسیار بذله‌گو و لطیف‌الطبع بود و همواره در نشست‌هایی که حضور داشت تلاش می‌کرد فضا را سرشار از شادی، نشاط و مهر کند و این امر موجب شده که اغلب شاعران از ایشان خاطرات خوبی داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مصطفی محدثی‌خراسانی از شاعران کشورمان درباره زنده‌یاد «احمد نیک‌طلب» مشهور به (یاور همدانی) عنوان کرد: ما از همان اولین سال‌هایی که وارد عرصه شعر شدیم (سال‌های ۶۰ و ۶۲) با نام ایشان آشنا شدیم و همواره در کنار بزرگانی چون مرحوم مهرداد اوستا، مرحوم مشفق کاشانی، مرحوم محمود شاهرخی و ... نام ایشان را نیز می‌شنیدیم و به این دلیل که در شورای شعر ارشاد همکاری داشت با ایشان آشنا شدیم.

وی افزود: آثار مرحوم یاور همدانی را به شکل پراکنده می‌خواندم، اما پس از سال‌ها که به تهران آمدم بیشتر با ایشان آشنا شدم و دریافتم وجود زلال، سرزنده، خیرخواه و مهربانی دارد به نحوی که پناهگاهی برای جوان‌ها به لحاظ عاطفی شمرده می‌شد.

به گفته محدثی خراسانی، مرحوم یاور همدانی بسیار بذله‌گو و لطیف‌الطبع بود و همواره در نشست‌هایی که حضور داشت تلاش می‌کرد فضا را سرشار از شادی، نشاط و مهر کند و این امر موجب شده که اغلب شاعران از ایشان خاطرات خوبی در ذهن داشته باشند. او وقت زیادی خصوصاً برای شاعران جوان و حضور در انجمن‌های ادبی صرف می کرد. این از نکات بارز زندگی ادبی ایشان بود.

محدثی خراسانی ضمن اشاره به مصاحبه‌ای در سال‌های گذشته برای مجله شعر با مرحوم یاور همدانی،‌ گفت: در خاطرم است برای ویژه‌نامه‌ای که به انجمن‌های ادبی در مجله شعر اختصاص داشت فرصتی خدمت ایشان رسیدم و دیدم گنجینه خاطرات، انجمن‌های ادبی تهران پیش از پیروزی انقلاب است. در این مصاحبه نکات بسیاری مطرح شد و بخشی از خاطرات ایشان از آن روزها ثبت شد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال