شنبه 16 فروردین 1399

دعوت از هنرمندان به شرکت در پویش «کرونا را شکست می‌دهیم»/ انتشار فراخوان تجسمی

پارسایی فر
    -     کد خبر: 10793
    -     تاريخ انتشار : 1398/12/25|16:14
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری استان بوشهر گفت: از همه هنرمندان استان دعوت می‌شود به جهت شرایط حضور عموم جامعه در خانه، در پویش تولید و خلق آثار هنری با موضوع «کرونا را شکست می‌دهیم» شرکت کنند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، امید پارسایی‌فر با اشاره به همکاری گسترده همه دستگاه‌ها و نهادها جهت مقابله با شیوع کرونا و برنامه‌ریزی در راستای حضور بهینه عموم مردم در منازل بیان کرد: حوزه هنری استان بوشهر با هدف تشویق مردم به ماندن در منزل و با توجه به برطرف کردن نیازهای فرهنگی خانواده‌های استان بوشهر پویش «کرونا را شکست می‌دهیم» را برگزار می‌کند.

وی در این راستا افزود: حوزه هنری انقلاب اسلامی استان بوشهر جهت تشویق هنرمندان به خلق اثر، فراخوان‌هایی را در رابطه با هنرهای تجسمی و آفرینش‌های ادبی منتشر خواهد کرد.

پارسایی‌فر ادامه داد: هنرهای تجسمی همچون کاریکاتور، پوستر، تصویرسازی، خوش‌نویسی، نقاشی، طراحی و نقاشی کودک و نوجوان است و آفرینش‌های ادبی شامل انواع گونه‌های شعری در سبک‌های مختلف و دل‌نوشته است.

وی با اشاره به اهمیت تولید برنامه‌های بومی و طنز بیان کرد: شاعران محلی‌سرا، داستان‌نویسان و طنزپردازان در این شرایط نقش مهمی را در ایجاد روحیه نشاط و امید در جامعه ایفا می‌کنند و حوزه هنری استان بوشهر در حال جمع آوری این آثار است.

پارسایی‌فر افزود: روند تولید برنامه‌های فرهنگی در ایام نوروز، از طریق شبکه‌های مجازی ادامه خواهد داشت.

انتشار فراخوان تجسمی «کرونا را شکست می‌دهیم»

مسئول واحد هنرهای تجسمی استان بوشهر در رابطه با انتشار فراخوان هنرهای تجسمی گفت: حوزه هنری انقلاب اسلامی استان بوشهر فراخوان تجسمی «کرونا را شکست می‌دهیم» را منتشر کرد.

اصغر زارعی با اشاره به برگزاری پویش «کرونا را شکست می‌دهیم» بیان کرد: از هنرمندان فعال در حوزه هنرهای تجسمی دعوت می‌شود تا با ارسال آثار خود به صورت نقاشی، طراحی، پوستر، تصویرسازی، کاریکاتور و خوش‌نویسی در این فراخوان استانی شرکت کنند.

وی با اشاره به محورهای موضوعی این فراخوان اشاره کرد: «مقابله با کرونا»، «خانواده کرونا را شکست می‌دهد»، «رعایت بهداشت فردی»، «پرستاران و پزشکان پیشگامان مبارزه با کرونا»، «نوروز در خانه می‌مانیم»، «روز طبیعت و محیط زیست» از محورهای موضوعی این فراخوان است.

زارعی با اشاره به شرایط ارسال اثر گفت: شرکت برای همه هنرمندان آزاد است و هر هنرمند در هر بخش می‌تواند حداکثر ۳ اثر ارسال کند. همچنین محدودیتی در تکنیک اجرائی آثار ارسالی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه مهلت ارسال آثار ۱۵ فروردین‌ماه ۹۹ است اظهار داشت: اندازه آثار نباید از A3 بیشتر باشد و آثار دریافتی به صورت کتابچه و یا در فضای مجازی منتشر خواهد شد.

 

انتهای پیام/

 

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال