شنبه 16 فروردین 1399

فراخوان جشنواره هنری «در خانه هنرمندانه بمانیم»

جشنواره هنری    «در خانه هنرمندانه بمانیم»
    -     کد خبر: 10787
    -     تاريخ انتشار : 1398/12/24|13:44
سرویس : استانها
حوزه هنری استان کردستان در آستانه ورود به سال نو و با هدف ترویج در خانه ماندن مردم برای مقابله عملی با گسترش ویروس کرونا، جشنواره فرهنگی و هنری «در خانه هنرمندانه بمانیم» را با بهره‌مندی از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، امین مرادی رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان ضمن اعلام این خبر گفت: به منظور تلاش برای تشویق بیشتر اعضای خانواده برای ماندن در خانه، بهره‌مندی صحیح از ظرفیت‌های ارتباطی از جمله فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، تلاش در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت خانواده‌ها، معرفی روش‌های مختلف برای حفظ سلامتی مردم در راستای مقابله با ویروس کرونا و شناسایی و کشف استعدادهای هنری کودکان و نوجوانان با همکاری سازمان آموزش و پرورش استان، صدا و سیمای مرکز کردستان و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان، جشنواره «در خانه هنرمندانه بمانیم» را برگزار می‌کند.

وی در خصوص بخش‌های این جشنواره افزود: این جشنواره در رشته‌های عکاسی، استاپ موشن، نقاشی، قصه‌گویی، موسیقی، شعر و داستان با محوریت نمایش ایثار و خدمات جامعه پزشکی در راستای مقابله با ویروس کرونا، بیان هنرمندانه در خانه بمانیم، معرفی روش‌ها و شیوه‌های مختلف غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در ایام تعطیلات، تجربه‌های شخصی افراد برای ماندن در خانه با اولویت کودکان و نوجوانان برنامه‌ریزی شده است.

رئیس حوزه هنری کردستان در خصوص مقررات شرکت در جشنواره گفت: تمامی اعضای خانواده می‌توانند در هر بخش به صورت انفرادی و گروهی شرکت کنند ولی اولویت پذیرش با آثاری است که توسط کودکان و نوجوانان تهیه و تولید شده است.

وی تصریح کرد: در رشته عکاسی تنها عکس‌هایی پذیرش می‌شوند که هنر در خانه ماندن را نشان دهند، به گونه ای که عکس‌های مرتبط با فضاهای عمومی و آزاد حق شرکت در این جشنواره را ندارند و هر فرد می‌تواند در بخش تک عکس با ارسال سه اثر و در بخش مجموعه پنج اثر را به جشنواره ارسال کند.

مرادی در بخش استاپ موشن که برای کودکان و نوجوانان از جذابیت بالایی نیز برخوردار است نیز گفت: در این بخش  آثار ضبط شده باید کمتر از دو دقیقه زمان داشته باشند و موضوع آنها مرتبط با حفظ سلامتی و هنر در خانه ماندن باشد.

رئیس حوزه هنری کردستان ادامه داد: آثار مرتبط با رشته نقاشی با موضوع و محوریت ویروس کرونا، راه‌های مقابله با آن، ایثار و خدمات جامعه پزشکی برای مقابله با این ویروس، حفظ سلامتی اعضای خانواده و دیگر سرگرمی‌های ویژه کودکان و نوجوانان است.

وی افزود: در زمینه قصه‌گویی نیز تمامی اعضای خانواده می‌توانند شرکت کنند که در این بخش قصه‌ها باید کوتاه و زمان آنها کمتر از پنج دقیقه باشد و با استفاده از موبایل ضبط و به دبیرخانه جشنواره ارسال شوند.

مرادی در خصوص مقررات بخش موسیقی نیز گفت: در رشته موسیقی علاقه‌مندان می‌توانند در قالب تک‌نوازی با سازهای مختلف و یا اینکه گروه‌نوازی با حضور و مشارکت اعضای خانواده خود،  آثار را کمتر از چهار دقیقه به صورت تصویری ضبط کرده و به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی با اشاره به اینکه تمامی آثار ارسالی به این جشنواره باید با استفاده از تلفن همراه ضبط شده باشند و از پذیرش آثاری که به صورت حرفه ای تصویربرداری شده اند، خودداری می‌شود افزود: در بخش شعر و داستان هم به صورت مکتوب و هم به صورت صوتی و تصویری افراد می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

مرادی در خصوص نحوه ارسال آثار نیز گفت: افراد می‌توانند در تمامی بخش‌ها آثار خود را به شماره واتس‌آپ 09922160665 ارسال کنند و در نهایت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان آثار منتخب را در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کند.

رئیس حوزه هنری استان تأکید کرد: ذکر نام و نام خانوادگی، شماره تماس در کلیه آثار مکتوب و ضبط شده به همراه یک عکس 4×3 از صاحب اثر در تمامی بخش‌ها الزامی است.

وی در خصوص جوایز این جشنواره نیز گفت: با ارزیابی اعضای هیئت داورانی از هنرمندان برجسته استان کردستان، در هر بخش 10 اثر برتر معرفی و بعد از پایان عادی شدن شرایط و عبور از بحران کرونا در مراسمی از آنها تقدیر و تجلیل به عمل می آید.

مرادی افزود: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود در بخش‌های مختلف را تا 31 فروردین‌ماه سال 99 به شماره واتس‌آپ 09922160665 ارسال کنند.

وی در پایان گفت: علاقه مندان در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر برای حضور در این جشنواره می‌توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان به آدرس http://www.artsanandaj.ir مراجعه و یا اینکه از طریق @art.kurdestan ما را در شبکه‌های مختلف اجتماعی دنبال کنند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال